Koci karnawał już za nami - ZOBACZ GALERIĘ!!

W miniony weekend olsztyńska hala Urania świeciła blaskiem kocich piękności. Wielbiciele tych zwierząt, przez dwa dni, mogli podziwiać rasy z całego świata, a także zasięgnąć porad hodowców co do sposobu pielęgnacji swoich pupili.

XIII i XIV Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Olsztynie byłą prawdziwą ucztą dla sympatyków tych zwierząt. Hodowcy  z różnych części świata prezentowali swoich ulubieńców, opowiadając przy tym o charakterze kota i sposobach na jego pielęgnację. Sędziowie wystawy, dokonali wyboru tych najpiękniejszych i najlepszych. To jednak nie wpłynęło na zainteresowanie gości innymi rasami, każdy sympatyk wypatrzył swojego faworyta.

Wystawa była też znakomitą okazją do zakupów. Na specjalistycznych stoiskach można było kupić karmę dla swojego pupila, zabawki, drapaki, kosmetyki, miseczki, kuwety, piasek i wiele innych rzeczy potrzebnych na co dzień każdemu kotu.

Olsztynianie to prawdziwi fani kociej urody, bo mimo zimna, zainteresowanych wystawą nie brakowało.

Na imprezie nie zabrakło młodych wolontariuszy, którzy zbierali datki na rzecz podopiecznych olsztyńskiego schroniska. Wsparcie finansowe jest szczególnie ważne zimą, kiedy do schroniska trafia znacznie więcej zwierząt, które potrzebują ciepłego schronienia i jedzenia.

 

Fot. Karina Karwowska

Źródło: Własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz