Kłopoty na Radiowej

Do naszej redakcji napisał mieszkaniec Alei Wojska Polskiego w Olsztynie. Rzecz dotyczy złej, wedle, pana Jana, organizacji ruchu na skrzyżowaniu jego ulicy z Radiową.

Witam.
Chciałbym zgłosić problem jaki jest z drogą Radiową, a dokładnie wjazd z alei Wojska Polskiego. Samochody parkujące wzdłuż ulicy Radiowej ograniczają, a nawet uniemożliwiają przejazd tą właśnie ulicą równolegle mijającym się samochodom. Co gorsza wyjazd z brukowanej drogi (od garaży) jest zagrożeniem powstania kolizji. Nie jedno krotnie byłem świadkiem problemów jakie mieli kierowcy na tym krótkim odcinku ulicy, a także trudności z wjazdem do ulicy Wojska Polskiego.
Na domiar złego zostały wkopane słupki po jednej stronie uniemożliwiające mijanie samochodów. Tylko dlaczego ktoś tego nie przemyślał? Problem jest z samochodami które stały, stoją i pewnie kierowcy będą swoje auta zostawiać w miejscu gdzie, takie parkowanie powinno być zabronione albo uniemożliwione.
Warto byłoby zastanowić się czy nie lepiej jest poszerzyć jezdni, albo chociaż słupki które obecnie stoją zdemontować i umieścić po przeciwnej stronie, żeby samochody stojące na chodniku/jezdni nie utrudniały ruchu drogowego kierowcom jak i przechodniom.

Jan S. (imię i mazwisko do wiadomości redakcji)

Liczymy na ustosunkowanie się do sprawy przez służby miejskie.

Źródło: Własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • AnnaM 2014-11-28 20:19:16 95.160.*.*
    zgadzam się z Panem Janem. Ta droga stwarza zagrożenie dla kierowców. Jest wąska przez stojące tam samochody i nie da się bezpiecznie przez nią przejechać. Dobrze, że w końcu ktoś się tym zajmie!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Kazikk 2014-11-27 22:33:47 81.190.*.*
    Popieram! Słupki powinny być zdemontowanej jak najszybciej, a pobocze poszerzone i utwardzone od strony stawku. Wtedy można będzie tam parkować samochody, oraz umieścić znak zakazu parkowania po lewej stronie od Wojska Polskiego. To ułatwiłoby wyjazd z posesji.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0