Część kierowców porozumiała się z MPK. Część protestuje nadal [AKTUALIZACJA]

Część kierowców porozumiała się z MPK. Część protestuje nadal [AKTUALIZACJA]
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Dowiedzieliśmy się, że po długich rozmowach Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie doszło do porozumienia z przedstawicielami jednego ze związków zawodowych, który występuje w imieniu pracowników. Rano poinformowaliśmy, że obie strony doszły do porozumienia, jednak pozostałe związki: Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych oraz Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność" protestują nadal.

Jak się okazało, na propozycję zarządu przystali jedynie przedstawiciele Związku Zawodowego Techników Komunikacji Miejskiej.

Doszliśmy do porozumienia z zarządem. Spór został zażegnany. Obyło się bez mediatora – wyjaśnił w rozmowie z nami Damian Sipowicz, przedstawiciel Związku Zawodowego Techników Komunikacji Miejskiej.

Damian Sipowicz nie chciał zdradzić, jaka kwota usatysfakcjonowała protestujących, którzy domagali się podwyżki w wysokości 4 zł brutto za każdą przepracowaną godzinę. Zarząd oferował 1 zł brutto.

Nie mogę zdradzić stawki, na którą się zgodziliśmy, ale jest ona wyższa, niż ta, którą zarząd proponował na początku – dodał Sipowicz.

Po publikacji zadzwonił do nas Marcin Majewski, wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Kierowców i Motorniczych, który w rozmowie stwierdził, że do porozumienia doszło tylko pomiędzy MPK a Związkiem Zawodowym Techników Komunikacji Miejskiej.

Tylko oni zgodzili się i przyjęli warunki zarządu. Kwota nie była wypośrodkowana. Nasz związek oraz Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność" protestuje nadal. Zrezygnowaliśmy z mediatora, bo uważamy, że może dojść do porozumienia. Na chwilę obecną strajk został odroczony – wyjaśnił nam Marcin Majewski z NSZZ Kierowców i Motorniczych.

Przypomnijmy, że spór trwa od stycznia. W negocjacjach z zarządem MPK w imieniu pracowników uczestniczą: Związek Zawodowy Techników Komunikacji Miejskiej, Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych oraz NSZZ „Solidarność”.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Janina Dziąsło 2019-05-09 10:53:31 88.156.*.*
    Ciekawe dlaczego nie walczyli do końca? I jeśli już to Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych . Wszystkie związki przypinają sobie laur zwycięstwa walki o parę groszy . Pracownicy warsztatów zwalniają się na potęgę a i kierowcy nie za bardzo się garną by podjąć prace w MPK . Kto i komu się sprzedał idąc na ugodę ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0