Kierował quadem z 3 promilami we krwi. Wpadł do rowu

Kierował quadem z 3 promilami we krwi. Wpadł do rowu
Fot. Pixabay.com

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 41-latek, który pijany postanowił pojeździć quadem. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Okazało się, że miał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło wczoraj w gminie Gietrzwałd. Ze wstępnych ustaleń olsztyńskiej policji wynika, że kierowca quada nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał do przydrożnego rowu.

41-letni kierujący trafił do szpitala. Okazało się, że był pijany, badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły prawie 3 promile. Dodatkowo po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Dodatkowo jego quad nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

41-latek wkrótce stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kudo 2020-03-27 16:00:59 188.147.*.*
    W czasie pandemii picie alkoholu powinno być dozwolone podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych .Alkohol konserwuje pijcie jak najwięcej grypa nie podskoczy
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść