Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2023-08-16 11:11
Ostatnia aktualizacja 2023-08-18 07:55

Redakcja

Już wkrótce w Olsztynie kolejna edycja biegu (za)Dyszka ZETO Software!

Dwa dystanse do wyboru, ciekawa i zróżnicowana trasa w otoczeniu natury, sportowe wyzwanie, biegi dla dzieci, rodzinny piknik i wspólny charytatywny cel. Czwarta edycja biegu (Za)Dyszka ZETO Software odbędzie się 26 sierpnia w Olsztynie nad Jeziorem Długim.

reklama

(za)Dyszka ZETO Software to bieg charytatywny, który już od kilku lat odbywa się w Olsztynie. Wydarzenie co roku przyciąga bardzo dobrych zawodników, początkujących biegaczy i miłośników outdoorowych aktywności. Zmierzenie się z trasą i rywalizacja z czołówką biegu i z własnymi życiówkami to okazja do podjęcia sportowego wyzwania. Udział w (za)Dyszce to także dobry pomysł dla tych, którzy biegowy debiut w zawodach mają dopiero przed sobą. Tym, co wyróżnia imprezę jest rodzinna atmosfera i pozytywna energia, która udziela się wszystkim uczestnikom. Tego dnia, rywalizacja uzupełnia się z radością, uśmiechami i ogromną satysfakcją ze wspólnego pomagania. W tym wyjątkowym wydarzeniu może wziąć udział każdy. Trailowa (za)Dyszka odbywa się w pięknych leśnych okolicach Jeziora Długiego i rzeki Łyny. Każdy, kto wystartuje, na pewno doceni ten czas spędzony z naturą. Uczestnicy do wyboru mają dwa dystanse 5 i 10 km. Trasa biegu jest niezwykle urokliwa, ciekawa i zróżnicowana. Na pewno nie będzie nudno, gwarantowane są sportowe emocje i radość na mecie, przeżywana wspólnie z dopingującymi na ostatnich metrach kibicami.

Chcemy to podkreślić, że do udziału w zawodach zapraszamy każdego. Specjalnie przygotowaliśmy dwie trasy do wyboru. Te 5 km to jest dystans, który można sobie spokojnie przetruchtać, nawet jeśli nie biega się regularnie – wyjaśnia Agnieszka Korpal, organizatorka (za)Dyszki.

Do tej pory w każdej edycji biegu startowało około 300 osób. Wydarzenie przyciągało wielu bardzo dobrych zawodników z Olsztyna i regionu, a także znane osoby. W tym roku pobiegnie Pani Ewa Cichocka z zespołu Czerwony Tulipan. A w latach ubiegłych na evencie gościła czołowa polska lekkoatletka Joanna Jóźwik. Start w (za)Dyszce może być dobrą okazją do spotkań, wymiany doświadczeń, dołączenia do biegowej społeczności i spędzenia dnia w gronie aktywnych ludzi.
(za)Dyszka ZETO Software to zawody biegowe, więc liczą się tu sportowe wyniki i klasyfikacja zawodników. Wyłonione zostaną pierwsze trójki wśród kobiet i mężczyzn w kategoriach OPEN i w sześciu kategoriach wiekowych oddzielnie dla dwóch dystansów biegu. Ponadto nie tylko indywidualne wyniki będą nagradzane. Prowadzona będzie także klasyfikacja specjalna zgłoszonych drużyn, które powalczą w biegu na 10 km o tytuł Najszybszej Drużyny. Natomiast na dystansie 5 km wyróżniona zostanie Najliczniejsza Drużyna. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą zawody otrzymają pamiątkowy medal.

Dzieci także pobiegną

Wzorem lat ubiegłych i w tym roku również dzieci będą mogły wystartować i spróbować sportowej rywalizacji. Rozszerzenie programu wydarzenia o sekcję dla nich umożliwia wzięcie udziału w imprezie całym rodzinom. To idealna okazja na spędzenie ostatniej soboty wakacji. Dzieci mogą poprzez sport i dobrą zabawę aktywnie uczestniczyć w pomaganiu i kształtować postawę społecznego zaangażowania. Ponadto udział w takich zawodach, zdobycie medalu i zasmakowanie tej dyscypliny może zarazić pasją i miłością do aktywności i sportu już od najmłodszych lat. Biegi będą odbywać się w kilku kategoriach wiekowych 3-15 lat i na różnych dystansach.

Dzień pełen atrakcji

Sierpniowa sobota oznacza coś więcej niż bieg charytatywny. Będzie to dzień, w którym można po pierwsze wystartować w trailowych zawodach, ale także spędzić miło czas na rodzinnym pikniku w fantastycznej atmosferze. W strefie startu i mety zlokalizowanej na deptaku (przy kładce) w sąsiedztwie Jeziora Długiego będzie dużo się działo. Po pierwsze będzie można dopingować startujących i finiszujących biegaczy. Po drugie w strefie chillu&relaksu na hamakach i leżakach będzie można odpocząć po biegu czy umilić sobie czekanie na uczestnika. A dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa animacji i zabaw. Dodatkowo po dekoracji najlepszych biegaczy i drużyn wszyscy zawodnicy będą mieli szansę na wylosowanie wartościowych nagród w loterii. Warto zostać do samego końca imprezy, bo w puli fantów znajdą się vouchery, gadżety elektroniczne i rodzinne bilety wstępu do wybranych atrakcji. Wydarzenie powstało z inicjatywy ZETO Software – olsztyńskiej firmy z branży IT.

Komu pomagamy?

(za)Dyszka jest organizowana dla Łukasza Lisowskiego. To właśnie na jego rehabilitację i leczenie przekazywana jest całość wpisowego. Łukasz kilkanaście lat temu uległ wypadkowi. Choć początkowo zdarzenie nie wyglądało groźnie to konsekwencją późniejszych komplikacji było porażenie czterokończynowe. Od tamtego momentu zaczęła się walka o jego zdrowie. Łukasz pragnie zrealizować swój cel, którym jest powrót do samodzielnego życia. Cały czas udowadnia, że nie można tracić nadziei. Ma w sobie ogromną determinację i dzielnie ćwiczy. Tak bardzo potrzebna systematyczna fizjoterapia, masaże, terapia logopedyczna i inne wydatki związane z leczeniem są bardzo kosztowne. Mama Łukasza, która się nim opiekuje nie jest w stanie pokryć ich samodzielnie, dlatego ważne i potrzebne jest wsparcie. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia biegacze łączą swoje siły i pokazują, jak wiele można zdziałać razem.

Najważniejsze w (za)Dyszce jest pomaganie przez bieganie. Z jednej strony skupiamy się na niecodziennym sportowym wyzwaniu, a z drugiej pomagamy Łukaszowi. Chcemy wybiegać kilometry, a jednocześnie podzielić się dobrą, sportową energią i wsparciem. To jest niezwykłe, jaki pozytywny wydźwięk i moc ma łączenie się jednym wspólnym celu – mówi Agnieszka Korpal.

Więcej informacji i zapisy na stronie: http://zadyszka.olsztyn.pl/

 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • mój podpis 2023-08-18 20:06:20 178.42.*.*
  ja przebiegne 100m, to dobrze?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Anita 2023-08-16 12:25:26 5.173.*.*
  30 stopni w cieniu a Pojezierze wysłało do pielenia kobiety w tym skwarze gdzie Inspekcja Pracy też się studzi klimą jak prezes
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • Organizator. 2023-08-16 12:02:39 46.205.*.*
  Panie Zbyszku zapraszamy na bieg z rodziną.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • Janusz. 2023-08-16 11:59:57 46.205.*.*
  Dobry cel. Trzeba pomóc chłopakowi. Zachęcamy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 0

www.autoczescionline24.pl