Jeździł gruchotem bez ubezpieczenia, podczas kontroli przyznał się, że nie ma prawa jazdy

Jeździł gruchotem bez ubezpieczenia, podczas kontroli przyznał się, że nie ma prawa jazdy
Ford nie miał ważnych badań technicznych, a jego kierowca jeździł bez prawa jazdy
Fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego forda, bo mieli przypuszczenia, że mężczyzna jeździ bez prawa jazdy. Dodatkowo okazało się, że jego pojazd jest w bardzo złym stanie technicznym.

Kilka dni temu, przed godz 22, policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie kierowcę forda. Z informacji przekazywanych na odprawach wynikało, że mężczyzna może jeździć bez uprawnień.

Za kierownicą forda siedział poddenerwowany 31-latek, który jeszcze przed sprawdzeniem go w policyjnych systemach oznajmił policjantom, że ma zatrzymane prawo jazdy i ciąży na nim sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Sprawdzenie w policyjnych bazach ujawniło kilka nowych faktów.

Wyszło na jaw, że 31-latek ma trzykrotny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany w 2015 i 2016 r. Dodatkowo mężczyzna jeździł fordem, który nie posiadał ubezpieczenia. O tym fakcie poinformowany został Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Auto było w złym stanie technicznym, dlatego zatrzymano mu dowód rejestracyjny.

Ford trafił na policyjny parking, a jego właściciel ze swojego zachowania wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z art. 244 Kk, za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Xmx 2021-01-08 07:55:25 37.30.*.*
  Ale ten to akurat typowy NO nawet go widywałem czasem
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4
 • Rodowity Olsztynianin 2021-01-07 17:42:58 5.173.*.*
  Olsztyn- NOL FREE ZONE !!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 5
 • Piesi 2021-01-07 17:12:53 5.184.*.*
  Ilu takich przygłupów jeździ po naszych drogach!?! Milicjo zrób coś z tym!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1