''Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach''. Pijany żartowniś ukarany

''Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach''. Pijany żartowniś ukarany
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W niedzielę, 1 grudnia, na komendę zadzwonił pewien mężczyzna, który słowami „Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach” postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe. Okazało się, że „ranny” był tylko pijany. Trafił na izbę wytrzeźwień.

W niedzielę po południu olsztyńscy policjanci dostali niepokojące zgłoszeni. Mężczyzna słowami „ Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach” dał do zrozumienia, że potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Na miejsce pojechał patrol, aby zweryfikować informacje i pomóc rannemu. Sprawa była poważna, bo nikt nie wiedział, w jakim stanie był poszkodowany. Funkcjonariusze przeszukali cały teren Kortowa oraz rejony al. Warszawskiej. Ostatecznie mężczyznę znaleziono na pętli autobusowej. Był kompletnie pijany, badanie alkomatem wykazało u niego 2,5 promila alkoholu.

Żartowniś trafił na izbę wytrzeźwień. Następnego dnia, gdy już wytrzeźwiał, za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń, sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nadużywanie numeru alarmowego stawia w stan realnego zagrożenia zdrowia, a nawet życia osoby, które naprawdę mogą potrzebować pomocy.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • No 2019-12-03 22:33:12 88.156.*.*
  Co za kretyn. A później służby nie przyjada od razu do faktycznie potrzebującego pomocy, bo beda mysleli,ze to żart
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • olo 2019-12-03 11:21:16 81.190.*.*
  Powinien jeszcze pałą dostać w gratisie
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Kaka 2019-12-03 10:38:02 88.156.*.*
  "Na Kortowie" i wszystko jasne. Tak gadają "przyjezdne" studenciaki. Po weekendzie przyjeżdża taki z kasą od rodziców i jest na chlanie :D
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna