Jeden z wydziałów UWM otrzyma ogromne dofinansowanie. Na co pójdą pieniądze?

Jeden z wydziałów UWM otrzyma ogromne dofinansowanie. Na co pójdą pieniądze?
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Wydział Prawa i Administracji UWM otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 600 tys. zł. Pieniądze pójdą na wyposażenie laboratorium kryminalistycznego. Jednak sprzęt do Olsztyna nie trafi szybciej niż w... 2023 r.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzyma dofinansowanie na specjalistyczny sprzęt, który trafi do laboratorium kryminalistycznego. Pieniądze w wysokości ponad 600 tys. zł pochodzą z programu „Uniwersytet Wielkich Możliwości” dotyczącego podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania, realizowanego na UWM od 2019 do 2023 r., a finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Będą to prawdopodobnie największe środki, które w 20-letniej działalności wydział uzyskał na aparaturę badawczą służącą dydaktyce.

Środki zostały przyznane dzięki staraniom dr. hab. Jakuba Ziętego, prof. UWM, prodziekana ds. administracyjnych i organizacji procesu dydaktycznego, przy dużej pomocy Centrum Innowacji i Transferu Technologii. NCBiR wyraziło zgodę na ujęcie w realizowanym już programie także działań związanych z rozwojem potencjału dydaktycznego nowego kierunku, jakim jest kryminologia.

- Chcemy studentom naszego nowego kierunku - kryminologii - zapewnić drogę dydaktyczną: od oględzin miejsca zdarzenia do wyroku sądowego. Sprzęt, który katedra ma w planach zakupić, obejmuje każdy z etapów tej drogi - tłumaczy kierownik laboratorium kryminalistycznego, dr hab. Denis Sołodow, prof. UWM.

I dodaje: - Skorzysta z tego nie tylko kryminologia, ale też prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne i administracja. To inwestycja przyszłościowa. Chodzi o cyberbezpieczeństwo - podniesienie świadomości informatycznej wśród studentów i naszych absolwentów. Taka jest wizja władz Uniwersytetu i naszego kolegium dziekańskiego. Laboratorium Kryminalistyczne zostanie doposażone w sprzęt komputerowy wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz urządzeniami, które umożliwią prowadzenie zaawansowanych badań w obszarze cyberprzestępczości, zjawisk z zakresu patologii społecznych obecnych w sieci internetowej, dowodów cyfrowych oraz analizy informacji. Zasoby pracowni umożliwią przede wszystkim podniesienie atrakcyjności procesu dydaktycznego.

O tym, kiedy nowe wyposażenie trafi do laboratorium zadecydują terminy przetargów, ale już teraz wiadomo, że nie stanie się to wcześniej niż przed oddaniem do użytku nowej siedziby wydziałów, czyli w 2023 r.

Źródło: własne/uwm.edu.pl

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Uuuu 2021-04-07 19:41:59 31.60.*.*
    Kiedy jakies porzadki z nepotyzmem na tym wydziale?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
  • Jebac Pis 2021-04-07 16:23:51 92.220.*.*
    Na co pojda pieniadze ?Na tysiace dlugopisow jednorazowych z hurtowni kolegi,pare niepotrzebnych mebli zamowionych u znajomego itd,itd.Wydac trzeba na byle co aby tylko wydac bo nie dadza w przyszlym roku
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3