Jeden kierował bez prawa jazdy, drugi poszukiwany, trzeci z narkotykami. Wpadli podczas jednej kontroli

Jeden kierował bez prawa jazdy, drugi poszukiwany, trzeci z narkotykami. Wpadli podczas jednej kontroli
Podczas jednej kontroli zatrzymani zostali trzej młodzi mężczyźni
Fot. Pixabay.com

O dużym pechu mogą mówić trzej koledzy, którzy postanowili wybrać na przejażdżkę osobowym fordem. Policjanci zatrzymali ich do kontroli i wszyscy trafili do aresztu. Okazało się, że każdy z nich miał coś na sumieniu.

Do zdarzenia doszło na jednej z olsztyńskich ulic. Policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. Za kierownicą siedział 19-latek. Gdy funkcjonariusze poprosili go o dokumenty, okazało się, że młody mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W dodatku badanie alkomatem wykazało u niego 0,24 promila alkoholu we krwi.

Jednak to dopiero początek historii, bo problemów „nabawili się” także jego towarzysze. 21-latek był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Kętrzynie. Miał do odbycia 14 dni aresztu.

Z kolei drugi pasażer, 19-letni mieszkaniec Kętrzyna posiadał przy sobie narkotyki. Wstępne badania wykazały, że w dwóch torebkach były marihuana i amfetamina. Substancje zostały przekazane do laboratorium.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca forda odpowie za kierowanie bez uprawnień, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Odpowie też za jazdę pod wpływem alkoholu. Drugi 19-latek trafił już za kratki, a 21-letni pasażer będzie się tłumaczył przed sądem z posiadania narkotyków, za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz