Dziś jest: 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Data dodania: 2021-01-31 20:34

Indykpol AZS Olsztyn nie dał szans gościom z Gdańska [ZDJĘCIA]

W wielu sytuacjach olsztyński blok był zbyt silny do sfrosowania przez gdańszczan

W pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali we własnej hali Trefl Gdańsk.

Trener Daniel Castellani przyzwyczaił już kibiców, iż nie zmienia dobrze funkcjonującego składu. Niedzielny mecz z Treflem Gdańsk w hali Urania rozpoczęli – Przemysław Stępień na rozegraniu, Dima Teryomenko i Mateusz Poręba na środku, Wojtek Żaliński i Robbert Andringa na przyjęciu, Damian Schulz na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

Akademicy bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne spotkanie. Wygrali dwie pierwsze akcje, a kilka minut później prowadzili już 8:3. Goście jednak szybko zniwelowali straty (10:9), a później sami przejęli inicjatywę (12:11). W tej fazie seta mecz się wyrównał. Jednak w końcówce dzięki świetnej postawie Damiana Schulza i zagrywkom kapitana Robberta Andringi, zawodnicy z Kortowa znów odskoczyli i wygrali 25:21.

W drugą partię akademicy również weszli świetnie. Prowadzili 3:0, a później 15:9. W tym momencie jednak gdańszczanie odrobili cztery punkty. Na szczęście gospodarze nie dali się dogonić i dzięki koncentracji, dobrej grze w ataku, polu serwisowym i przyjęciu, ponownie cieszyli się ze zwycięstwa 25:21. Warto podkreślić, że dobrą zmianę zadaniową na zagrywce dał Dima Teryomenko, a znakomicie pod siatką spisywał się Mateusz Poręba.

Także w trzecim i, jak się miało okazać za moment ostatnim secie, Indykpol AZS dominował od pierwszych akcji. Rozpoczął od prowadzenia… 5:0! I nie oddał go do końca. Wszystko w grze akademików funkcjonowało jak należy. Gdańszczanie nie radzili sobie z serwisami i atakami olsztyńskiej drużyny. Często byli także zatrzymywani na siatce szczelnym blokiem. Okazałe zwycięstwo 25:17 przypieczętowało wygraną za trzy punkty.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Indykpolem AZS a Treflem, odbędzie się w czwartek, 4 lutego o godzinie 15.

Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)

Indykpol AZS: Stępień, Andringa, Schulz, Terjomienko, Poręba, Żaliński, Gruszczyński (libero) oraz Woch, Schott

Trefl: Lipiński, Janusz, Sasak, Reichert, Urbanowicz, Crer, Olenderek (libero) oraz Pietruczuk, Zalewski, Pruszkowski (libero), Kozub

MVP: Jędrzej Gruszczyński (Indykpol AZS)