Imieniny: Piotra, Walerii
Data dodania: 2022-03-16 22:50

Indykpol AZS Olsztyn górą w ''Derbach Północy''

Kadr ze środowego spotkania w Iławie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przerwali serię porażek i wygrali w domowym starciu z Treflem Gdańsk.

Środowe spotkanie w Iławie rozpoczął ten sam skład, co ostatni mecz z Jastrzębskim Węglem: Firlej na rozegraniu, Averill z DeFalco na przyjęciu, Poręba i Averill na środku, Butryn na ataku i Gruszczyński na libero.

Po pierwszej partii górą byli goście 23:25, kolejne trzy należały już jednak do siatkarzy Indykpolu AZS. W drugim secie, akademicy z Kortowa pewnie przeważali na parkiecie, zwyciężając 25:22. Podopieczni prowadzeni przez Javiera Webera musieli „gonić” wynik w trzecim secie aż do ostatnich akcji. Z bardzo dobrej strony pokazał się Taylor Averill, który… swoimi wystawami kompletnie zaskoczył rywali (nieobecny na boisku w końcówce był nominalny rozgrywający – Jan Firlej). Indykpol AZS wygrał 25:22 i pewnie zmierzał po zwycięstwo za trzy punkty. Czwarta odsłona była tylko formalnością – wynik 25:20 przypieczętował zwycięstwo siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w czterech setach.

W ligowej tabeli Indykpol AZS Olsztyn z dorobkiem 38 punktów awansowali na 5 miejsce w tabeli.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali skuteczniejszym atakiem (55% do 48%). Gdańszczanie byli dokładniejsi w przyjęciu (48% do 34%) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (11:5). Obie drużyny zdobyły po sześć punktów blokiem.

Najwięcej "oczek" u gospodarzy zdobył TJ DeFalco (26 pkt.), a u gości Kewin Sasak (15 pkt.)

- Jestem bardzo zadowolony, bowiem wyszliśmy z dołka. Trochę jestem jednak zły, ponieważ popełniamy sporo prostych błędów. Wpadają nam piłki, które nie powinny spadać po naszej stronie. Czasami również brakuje komunikacji.  Cieszę się, że się odbudowaliśmy – jest to dla nas bardzo ważne. Teraz idziemy tylko do przodu – powiedział po meczu Mateusz Poręba.

Kolejne spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn już w niedzielę (20 marca). Akademicy z Kortowa w Iławie zmierzą się z liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu o godz. 14:45.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:20)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Jan Firlej, Torey DeFalco, Taylor Averill, Karol Butryn – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak

Trefl: Moritz Reichert, Dmytro Paszycki, Kewin Sasak, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz, Lukas Kampa – Maciej Olenderek (libero) oraz Patryk Łaba, Bartłomiej Mordyl, Mariusz Wlazły, Łukasz Kozub, Mateusz Mika

MVP: Torey DeFalco (Indykpol AZS)