Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2009-12-15 09:40

Natalia

Idzie zima – uwaga na drogach

Sprawdzian z umiejętności jazdy kierowcy przechodzą głównie zimą. Niestety wielu z nich zapomina o tym, jak niebezpieczne są oblodzone ulice i opady śniegu. Policja przypomina, że zdrowy rozsądek i zdjęcie nogi z gazu niejednokrotnie mogą uratować nasze życie.

reklama
Sezon zimowy dopiero się rozpoczyna, ale wielu kierowców przekonało się już, że podróżowanie w takich warunkach nie należy do najłatwiejszych. Opady śniegu znacznie zmniejszają widoczność, a lód na drogach sprawia, że o poślizg nietrudno. W miniony weekend na drogach naszego regionu doszło do ponad 40 wypadków i kolizji. Opady śniegu i niedostosowanie prędkości jazdy do warunków pogodowych były przyczynami groźnych wypadków m. in. na trasie Kandyty – Górowo Iławeckie, w Kętrzynie i Ostródzie. Wczoraj w Olsztynie, na skrzyżowaniu ul. Tuwima i Iwaszkiewicza, doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego trzy osoby zostały ranne. Po godzinie 18.00 samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką, przez co jeden pas ruchu był zablokowany na kilka godzin.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność. Zima zbliża się wielkimi krokami, więc pamiętajmy o tym, że przy niesprzyjających warunkach pogodowych i szybkiej prędkości łatwo można stracić kontrolę nad pojazdem i wpaść w poślizg. Ujemne temperatury mogą zmienić ulicę w lodowisko, warto zatem pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków jazdy, by nie zatrzymać się na drzewie czy zderzaku innego samochodu, a bezpiecznie dojechać do celu.

 

 

Źródło: Własne/KWP Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • hyhy 2009-12-16 11:35:43
  to zapewne jakas pani jadaca od tesco lewym pasym, bo przy dworcu skreca w lewo :D
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • droop 2009-12-15 12:38:21
  lewym to jadą 21km/h bo wyprzedzają tych co jadą prawym 20km/h :P
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Kierowca 2009-12-15 11:45:51
  Niektórzy niestety przesadzają w drugą stronę. Jak tylko widzą coś białego od razu zwalniają do 20 km/h. Niestety zapominają o tym, że jak się jedzie 20 na godzinę, to wypadałoby zjechać na prawy pas, a nie "mknąć" lewym. Analfabetyzm i brak kultury.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl