Horror w schronisku dla zwierząt w Radysach. Psy ledwo żywe leżały w boksach [WIDEO]

Horror w schronisku dla zwierząt w Radysach. Psy ledwo żywe leżały w boksach [WIDEO]
Akcja służb w schronisku w Radysach
Fot. KMP Olsztyn

Zakończyła się akcja służb w schronisku dla zwierząt w Radysach w powiecie piskim, gdzie zwierzęta miały tragiczne warunki. Inspektorzy, prokuratorzy, policja, OTOZ Animals oraz inne służby odebrały łącznie 70 psów i jednego kota.

Działania były efektem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, czyli warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii poprzez nierzetelne sprawowanie kontroli nadzoru weterynaryjnego nad schroniskiem dla zwierząt w Radysach (gmina Biała Piska).

Zwierzęta miały tragiczne warunki. Wiele z nich miało udar słoneczny. Jak podali przedstawiciele OTOZ Animals, spodziewano się, że może tam przebywać nawet 3 tysiące psów. W przeszłości prokuratura prowadziła postępowania sprawdzające w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami, jednak wszystkie zostały umorzone lub zakończyły się odmową wszczęcia.

Akcja trwała od wczoraj i zakończyła się w nocy. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals poinformowało, że odebrali łącznie 70 psów i jednego kota. Brały w niej udział różne służby, m.in. policjanci z Olsztyna, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, OTOZ Animals, oraz inne fundacje prowadzące działalność na rzecz zwierząt.

Szczegóły i okoliczności prowadzonego postępowania wyjaśnia olsztyńska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ.

W nocy zakończono czynności w Radysach. Uratowano i odebrano 70 psiaków i 1 kota Cała akcja trwała od świtu do późnych...

Opublikowany przez OTOZ Animals Czwartek, 18 czerwca 2020

Interwencja w Radysach trwa cały czas! Odebrano kilkanaście psów, dokładne statystyki podamy później. Ze względu na zalecenia prokuratury nie możemy udostępniać materiałów dowodowych, czyli zdjęć z wewnątrz placówki. Akcja będzie trwała do późnych godzin nocnych Trzymajcie kciuki Na filmie zabrany i uratowany psiak, wiele z nich ma udar słoneczny, siedzą zamknięte w małych boksach. Działamy wspólnie z innymi organizacjami

Opublikowany przez OTOZ Animals Środa, 17 czerwca 2020

Radysy - szczeniak w bardzo złym stanie Ratujemy pierwszego szczeniaka chorego na parwo Kroplowka i leki podane Stan psa niestety bardzo zły, ale walczymy!

Opublikowany przez OTOZ Animals Środa, 17 czerwca 2020
Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Bury 2020-08-07 22:43:42 83.31.*.*
  A gdzie te psiaki ledwo żywe. Teks nie kleji sie do obrazu.JJak można ludzi traktować jak debili wiem co widze i jakie bzdury mowicie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • jok 2020-06-23 22:56:39 88.156.*.*
  Tak duży kraj i nie ma dedykowanej formacji mundurowej o stosownych uprawnieniach, której zadaniem będzie ochrona zwierząt. Mam nadzieję, że NIK sprawdzi dlaczego zawiódł nadzór i zostaną wyciągnięte konsekwencje. To pseudoschronisko nie funkcjonowało w próżni.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • HB 2020-06-18 19:22:05 5.173.*.*
  Tragiczne do odpowiedzialnosci pociągnąć tych co odpowiadają zA cały stan psiaków Biorą pieniądze i się bogaca na cierpieniu zwierząt,kiedy to się skończy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1
2147382000
2147382000