Advertisement

Goździki i rajstopy to przeszłość

Dziś po raz 100 obchodzony jest Dzień Kobiet. Tego dnia przedstawicielki płci pięknej powinny być, dosłownie i w przenośni, NOSZONE NA RĘKACH! Drodzy Panowie macie szansę się wykazać:)

Święto kobiet wywodzi się z Ameryki, gdzie zostało ustanowione dla upamiętnienia walki kobiet o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy. W Polsce, niestety kojarzone jest z czasami PRL-u, kiedy to każda kobieta dostawała symbolicznego goździka i ...rajstopy.

Dziś, kobiety chcą od życia, czytaj - również od swojego mężczyzny, czegoś więcej. I tu zmartwię Panów, nie chodzi tylko o prezenty. To byłoby zbyt łatwe:)

8 marca to dzień wszystkich kobiet, a ile kobiet tyle potrzeb i oczekiwań.

Część kobiet uczestniczy w  manifestacjach, głośno sprzeciwiając się nierównemu traktowaniu kobiet i mężczyzn w życiu społecznym, kulturalnym, a także tym politycznym. Nie każda kobieta potrzebuje jednak tego rodzaju zaznaczania swojej obecności w życiu społecznym, bo na co dzień czuje się doceniana, szanowana i niezastąpiona dla wielu mężczyzn: partnerów, współpracowników, podopiecznych. Są też Panie, które źle czują się kiedy mężczyzna traktuje je po partnersku, lubią stereotyp słabiej płci, a nawet nauczyły się z niego korzystać w życiu codziennym.

Dzisiejszy dzień jest świętem każdej kobiety, niezależnie od tego, do której z wyżej wymienionych grup należy. Spontaniczny gest nie zaszkodzi nawet Paniom głośno bojkotującym to święto. Mężczyzna musi się jednak wykazać błyskotliwością i kreatywnością, zaznaczyć dzisiejszy dzień tak, aby jego partnerka, wspólniczka, mama czy siostra poczuła się doceniona jeszcze bardziej niż zwykle.

Zapewne znajdą się mężczyźni, którzy powiedzą, że ich partnerki mają Dzień Kobiet na co dzień.

I tych właśnie, żeńska część naszej redakcji lubi najbardziej:)

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • do climaster 2010-03-08 20:07:29 83.9.*.*
  Ale pieprzysz, nasze kobiety są najpiękniejsze!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • clitmaster 2010-03-08 15:34:59 88.156.*.*
  ładne babki bardzo chętnie,ale niestety większość u nas to bazyle
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • baba 2010-03-08 15:19:05 83.23.*.*
  a ja bardzo chętnie przyjełabym goździka:)rajstopami tez nie pogardze;)w tamtym roku taki prezent dostałam od taty-to miał byc żart,ale w sumie byłam zadowolona:)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść