Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Gmina Jonkowo. 67-latek ruszył hulajnogą elektryczną w trasę drogą wojewódzką. Przejażdżkę przerwała policja

Gmina Jonkowo. 67-latek ruszył hulajnogą elektryczną w trasę drogą wojewódzką. Przejażdżkę przerwała policja
Pomylił ścieżkę z drogą wojewódzką? 67-latek na hulajnodze elektrycznej zatrzymany w gminie Jonkowo
Fot. KMP Olsztyn

Funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego hulajnogą elektryczną. 67- latek poruszał się po jezdni DW527 w okolicy miejscowości Warkały (gm. Jonkowo). Mężczyzna został ukarany mandatem. 

reklama

Funkcjonariusze Komedy Miejskiej Policji w Olsztynie przypominają o ważnych zasadach podczas podróży hulajnogami elektrycznymi: 

  • kierujący jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
  • korzystanie z drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo, gdy droga dla pieszych jest usytuowana wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h, i brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
  • kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się: ciągnięcia lub holowania innego pojazdu, przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, jazdy po jezdni (z wyjątkiem korzystania z: pasa ruchu dla rowerów, przejazdu dla rowerów, jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów). 

 

Źródło: Własne, KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • hwdp 2026-06-04 10:55:02 178.42.*.*
    czyli nie miał pedałów i dlatego dostał mandat! brawo milicja teraz już czuję się bezpiecznie
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 6
  • Wieśniak 2026-06-03 15:46:07 83.24.*.*
    Ludziska nie myślą czasami... I nie czytają instrukcji obsługi kupionego sprzętu. Kupiłem rok temu hulajnogę tak do podjazdów w pobliżu. Podłączyłem do ładowarki i wziąłem się za czytanie instrukcji obsługi. A tam jak wół napisane: "Urządzenie nie jest przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia!". Co miałem robić, oddałem hulajnogę wnukom...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 7

Proponowane artykuły