Głosuj na Grunwald!

Wśród kandydatów w konkursie na ''Wydarzenie historyczne roku'' znalazły się między innymi obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Głosować można do 31 marca.

Muzeum Historii Polski wraz z portalem "Historia.org.pl" ogłosiły plebiscyt na "Wydarzenie Historyczne Roku". Celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w 2010 roku i popularyzacja historii.

Obchody 600. rocznicy polsko-litewskiego zwycięstwa nad Zakonem Krzyżackim odbywały się w całym kraju. Ich kulminacją były uroczystości, odbywające się 15 lipca 2010 roku na Polach Grunwaldzkich, w których wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz Polski i Litwy. Dwa dni później w miejscu bitwy z 1410 roku odbyła się zorganizowana z rozmachem inscenizacja z udziałem 2 tys. rycerzy. Zainscenizowane zmagania obejrzało ponad 100 tys. widzów.

Wśród kandydatów do tytułu ,,Historycznego Wydarzenia Roku jest również między innymi otwarcie w dawnej fabryce Schindlera w Krakowie wystawy "Kraków - czas okupacji 1939-45" czy rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r. oraz wystawa na "Na znak świetnego zwycięstwa...", którą z okazji 600-lecia Grunwaldu zorganizował Zamek Królewski na Wawelu.

Swój głos można oddać wyłącznie na jedno z 10 wydarzeń. By zagłosować należy podać swój adres e-mail, a następnie aktywować głos klikając na link nadesłany do wskazanego e-maila.

Głosuj!

Źródło: własne/WWiM/historia.org.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz