Dziś jest: 29.04.2024
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2022-04-24 21:15

Futbol amerykański. Zawodnicy AZS UWM Olsztyn Lakers wyjazdowym zwycięstwem zainaugurowali rozgrywki PFL2

Jeziorowcy po meczu w Zielonej Górze

Olsztynianie okazali się zdecydowanie lepsi od zielonogórskiej Watahy pokonując ją różnicą aż trzydziestu punktów!

Zanim jednak przystąpimy do opisu tego spotkania przedstawimy Czytelnikom kilka ważnych, dodatkowych informacji. PFL2 oznacza drugą ligę zespołów 11-osobowych. Przypomnijmy, że ze względów organizacyjno-finansowych olsztyńska jedenastka wycofała się kilka sezonów temu z takiej ligowej rywalizacji, przechodząc do 9-osobowej. Teraz do niej wróciła.

Olsztynianie znaleźli się Grupie Północnej, w której poza Watahą są jeszcze zespoły Armii Poznań (mistrz ligi z poprzedniego sezonu) i Białych Lwów Gdańsk. W Grupie Południowej występują: Wieliczka Dragons, Hammers Łaziska Górne, Jaguars Kąty Wrocławskie, Bielawa Owls i Tytani Lublin. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów, a w nim zmierzą się „na krzyż” (pierwsza z drugą z innej grupy). Zwycięskie ekipy zagrają finał, a ten zespół, który go wygra awansuje do I ligi.

Miejscem zmagań było dobrze przygotowane specjalne boisko tylko do futbolu amerykańskiego. Efektowne było wejście na plac gry obu drużyn: olsztynianie na czele z olbrzymią flagą klubową, gospodarze na czele z sympatyczną grupą czirliderek.

Jeziorowcy wybiegli na zielonogórskie boisko wzmocnieni nowym zawodnikiem - Alonzo Brockim. Amerykanin miał grać w kortowskim zespole dwa lata temu, ale pandemia pokrzyżowała te plany. Urodził się  w 1994 r., ma 185 cm wzrostu i 102 kg wagi. Grał w kilku amerykańskich klubach: Atlanta Sports Academy, Kentucky State University, Detroit Cougars i australijskim Bayside Ravens. W 2020 r. reprezentował Kraków Kings.

Aktualny skład olsztyńskiej ekipy różni się od poprzedniego. Kilka osób zakończyło kariery, m.in. grający szef sekcji Arkadiusz Kowalewski, a do drużyny powrócili m.in. Przemysław Bekier i Maksymilian Szyszko.

Mecz rozpoczęli goście od mocnego uderzenia. W 3 minucie rozgrywający Artur Paź samotnym rajdem dobiegł z piłką na pole przyłożeń gospodarzy i było 6:0 dla olsztynian, a po skutecznym podwyższeniu 8:0. Jak się potem okazało, ekipa przyjezdna nie oddała prowadzenia do końca spotkania.

Na przerwę, po pierwszej połowie, olsztyńscy futboliści schodzili z 8-punktową nadwyżką. Druga połowa przebiegała już wyraźnie pod dyktando gości. Bardzo dobrze atakowali (brylował Alonzo Brock) i równie dobrze bronili (Tomasz Sawicki). Zielonogórzanie dążyli do poprawienia wyniku, ale ich rywale na to nie pozwolili.

- Wbrew temu jak to dla widzów wyglądało, był dla nas bardzo trudny mecz szczególnie pod względem fizycznym - powiedział  nam Krzysztof Mrówka, grający członek zarządu sekcji futbolu amerykańskiego w AZS UW. - Zespół gospodarzy grał niesamowicie twardo. To nasze zwycięstwo tym bardziej nas cieszy, że wystąpiliśmy w osłabionym  składzie. Kilku zawodników nie mogło przyjechać, bo leczy kontuzje, a inni mieli w tym dniu ważne sprawy osobiste.

Kolejny mecz Lakers zagrają 8 maja w Gdańsku.

Wataha Zielona Góra - AZS UWM Olsztyn Lakers 8:36 (0:8, 6:6, 0:22, 2:0)