Futbol amerykański. Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers za niecałe 5 tygodni wybiegną na kortowski stadion

Futbol amerykański. Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers za niecałe 5 tygodni wybiegną na kortowski stadion
"Jeziorowcy" wkrótce wrócą do gry
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dla olsztyńskich sympatyków tej niezwykle atrakcyjnej gry mamy miłą wiadomość. Oto po wielomiesięcznej przerwie zobaczą oni na początku września w akcji swych ulubieńców spod znaku Wenglorz AZS UWM.

Znany jest już bowiem terminarz i podział na grupy rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego w sezonie zasadniczym 2020.

Znany jest już bowiem terminarz i podział na grupy rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego w sezonie zasadniczym 2020. Przypomnijmy, że tegoroczne zmagania zespołów będą się odbywały na dwóch poziomach: wyższym, czyli z udziałem drużyn 11-osobowych (tak jak dotychczas – red.) i niższym - 9-osobowych. Szefostwo olsztyńskiej drużyny podjęło decyzję, że wystąpi w tym niższym poziomie. Dodajmy, że w tym roku w drużynach występujących w LFA nie będą grali obcokrajowcy. Grupowymi rywalami olsztyńskich Jeziorowców będą: Białe Lwy Gdańsk, Tytani Lublin oraz dobrze już im znane ekipy Rhinos Wyszków i Angels Toruń. Rywalizacja owalną piłką odbędzie się podczas trzech turniejów, w których każda z drużyn rozegra dwa mecze jednego dnia. Pierwszy turniej zaplanowano przeprowadzić 5 września w Olsztynie na odrestaurowanym stadionie AZS UWM w Kortowie, a kolejne w Toruniu (19.09) i Wyszkowie (04.10). Najlepsze drużyny ze wszystkich grup awansują do ćwierćfinałów.

W minioną sobotę odbyła się na boisku SP 18 na Dajtkach rekrutacja do zespołu juniorów chętnych chłopców w wieku od 15 do 18 lat. Kilku nastolatków postanowiło rozpocząć zajęcia. Sprawa naboru nie jest jednak ostatecznie zamknięta, a zainteresowanych naborem odsyłamy do klubowego facebooka Jeziorowców, ewentualnie do tel. 730-776-996.

Jak w każdej sportowej drużynie tak i w tej, aby w miarę normalnie egzystować potrzebne są pieniądze. Od końca ubiegłego roku trwa akcja „Klub Lakers 100”. Aby się do niej dołączyła jakaś firma czy instytucja, wystarczy wpłacać na rzecz Jeziorowców 100 zł miesięcznie. Dobroczyńcy otrzymają w zamian m.in.: ekspozycję logo firmy na stronie internetowej klubu, promocję marki w mediach społecznościowych, dostęp do strefy VIP podczas domowych spotkań drużyny, baner reklamowy na meczach. Informacje - tel. jak wyżej ew. korespondencja-marketing@olsztynlakers.com.

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce uzyskał niedawno członkostwo w Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF). Jest to międzynarodowa organizacja zrzeszająca federacje narodowe, której głównym zadaniem jest rozwój tej gry na świecie oraz prowadzenie międzynarodowej rywalizacji. Obecność Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce w szeregach tej federacji to niezbędny warunek umożliwiający udział reprezentacji naszego kraju m.in. w mistrzostwach Europy. Istotną sprawa jest też i to, że członkostwo w organizacji międzynarodowej jest wymagane przez Ministerstwo Sportu w zakresie przyznawania statusu Polskiego Związku Sportowego.

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz