Futbol amerykański. Olsztyński zespół jak dotąd niepokonany

Futbol amerykański. Olsztyński zespół jak dotąd niepokonany
Kadr z sobotniego spotkania "Jeziorowców"
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

AZS UWM Olsztyn Lakers w swoim trzecim spotkaniu, a drugim u siebie w rozgrywek ligowych drużyn dziewięcioosobowych (PFL 9), nie dał najmniejszych szans drużynie Dukes Ząbki.

Podopieczni trenera Bartosza Rudzkiego po wyjazdowym zwycięstwie 26:6 z Rhinos Wyszków oraz domowym 58:7 z Tytanami Lublin dołożyli trzeci efektowny sukces tym razem nad drużyną z Ząbek. Pierwsze przyłożenie (Łukasz Markowski) miało miejsce już po kilku minutach gry, a kolejne sypały się jak z rękawa. Mecz miał do końca jednostronny przebieg, Zespół gospodarzy przewyższał ekipę z Ząbek w umiejętnościach technicznych i taktycznych, tak w obronie jak i w ataku.

- Ostatnio nasi sympatycy mówią nam, że się nudzą na naszych meczach, bo nie ma emocji - stwierdził Bartosz Rudzki trener  Jeziorowców. - Nie wypada mi nic innego jak tylko ich przeprosić za taką naszą grę (uśmiech). Dzisiaj nasi rywale bardzo mało zmieniali w swoim stylu gry, więc łatwo było nam ich rozszyfrować. Wygrywamy wysoko z czego bardzo się cieszymy. Teraz przed ćwierćfinałem walczymy o to,  aby zdobyć jak najwięcej punktów, bo one zdecydują, czy będziemy go grali u siebie czy na wyjeździe. Prawdopodobnie spotkamy się z Armadą Szczecin, z którą w tamtym roku przegraliśmy u nich mecz o finał.

Po tym zwycięstwie olsztynianie umocnili się na pozycji lidera grupy A. Ostatnie spotkanie grupowe Jeziorowcy rozegrają w niedzielę (19 września) w stolicy z Warsaw Eagles B.

Wyjaśniamy, że w naszym kraju mamy cztery poziomy rozgrywek Polskiej Futbol Ligi: PFL1 - najwyższa klasa rozgrywek (inaczej I liga zespołów 11-osobowych);  PFL2 - drugi poziom rozgrywkowy (II liga drużyn 11-osobowych);  PFL9 - liga ekip dziewięcioosobowych; PFLJ - liga juniorska.

Do tegorocznych rozgrywek PFL9 zgłosiło się aż 18 zespołów podzielonych na 4 grupy. Rywalizacja grupowa zakończy się 10 października. Na 16 lub 17 października wyznaczono mecze ćwierćfinałowe, w których będą uczestniczyły drużyny z dwóch pierwszych miejsc w swoich grupach. Zespoły z grupy A trafią na rywali z grupy B (dwie ekipy wśród: Angels Toruń, Armada Szczecin - mistrz Polski z poprzedniego sezonu, Barbarians Koszalin i Royal Grizzlies Gorzów Wlkp.) grając na krzyż (zespół z 1. miejsca z zespołem z 2. miejsca). Zwycięzcy awansują do półfinałów (30-31 października), a finałowy mecz odbędzie się 13 listopada.

AZS UWM Olsztyn Lakers - Dukes Ząbki 78:0 (22:0, 26:0, 16:0, 14:0)

Punkty zdobyli: Artur Paź 26, Łukasz Markowski 20, Dawid Rutkowski 8, Patryk Grabowski 6, Adrian Dąbrowski  6, Krzysztof Mrówka 6, Arkadiusz Kowalewski 4, Cezary Wysocki 2

Lech Janka

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Dzielić sprawiedliwie 2021-09-12 19:55:19 95.160.*.*
  No właśnie szkoda że te 3 mln idzie tylko na Stomil a nie takze na inne dyscypliny sportowe. A gdyby tak chociaż połowę tej puli dzielić z innymi sekcjami sportowymi z miasta? Tyle fajnych sportów, co ważne przy okazji z niezłymi sukcesami.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 5
 • Miłośnik normalnego sportuurtu 2021-09-12 11:22:01 81.190.*.*
  I co warte szczególnego podkreślenia: NIE DOść, ŻE ROBIĄ TO ZA DARMO, TO NA WIELE POTRZEB ZWIAZANYCH Z UPRAWIANIEM SPORTU DOPŁACAJĄ Z WŁASNYCH KIESZENI. Tak też czynią ich działacze i szkoleniowcy, a ponadto wszyscy pracują zawodowo lub się uczą.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 5
 • Gratulacje dla footballu amerykańskiego 👏👏👏 2021-09-12 11:06:19 5.184.*.*
  Brawo , cieszy ucho że w tym mieście jest tyle dyscyplin sportowych , które grają i wygrywają 👏👏👏. Jedyni malkontenci na sportowym polu to piłkarze nożni i ich kibice. Chcieć to móc
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 3