Filmowy styczeń w CEiIK-u

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zaprasza na styczniowe seanse filmowe! W każdy czwartek - inny, ciekawy film! Zobacz program.

W styczniu 2011 roku będzie można zobaczyć takie filmy jak ,,Braciszek”, ,,Latawce”, ,,Kucharze historii” i ,,Zabawni ludzie II”. Na seanse zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy ,,ZA”.

Seanse odbywają się w każdy czwartek o godz. 19 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1), w sali nr 48 (pierwsze piętro).

Braciszek (6 stycznia)
Duchowny, który zbliża się do końca swoich dni, chce uratować życie młodego chłopaka. W kolejnych odsłonach Braciszek żegna się z życiem ziemskim i cieszy się na spotkanie z wiecznością. Pomiędzy tymi scenami - stacjami, w retrospekcjach, widzowie poznają jego niezwykłą osobowość. W tytułowej roli wystąpił Artur Barciś.

,,Latawce” (13 stycznia)
W 2006 roku w Szkole Artystycznej w Kabulu odbył się miesięczny kurs filmowy „Kabul - moje miasto”, prowadzony przez młodego polskiego reżysera Jacka Szarańskiego. Dwunastu najzdolniejszych uczniów, po raz pierwszy w życiu, dostało kamery oraz fachową pomoc. Sami proponowali o czym chcą robić filmy, jaki obraz Kabulu chcą pokazać. W ten sposób „Latawce” stały się zapisem współczesnego Kabulu z perspektywy afgańskiego siedemnastolatka. A także opowieścią o tym, jak w młodych malarzach i muzykach rodzi się pasja filmowa.

,,Kucharze historii” (20 stycznia)
Słowacki film, którego bohaterami są wojskowi kucharze, bohaterowie, o których nie przeczytamy w podręcznikach historii. Okazuje się, że kuchnie polowe odgrywają w czasie wojen nie mniejszą rolę niż czołgi i karabiny, a zaspokajanie apetytów żołnierzy może mieć przemożny wpływ na losy świata. Jak mówi jedna z bohaterek filmu „dobrze najedzeni żołnierze wysadzają innych w powietrze o wiele lepiej niż zwykle”.

,,Zabawni ludzie II” (27 stycznia)
Druga część komedii z RPA. Tym razem kamera pokaże między innymi perypetie robotnika, który sądzi, że wysadził w powietrze cały budynek. Co lepsze, zaczyna też podejrzewać, iż jeśli naciśnie ponownie ten sam guzik, budynek powróci na swoje miejsce...

 

2147382000

Źródło: CEiIK/WWiM/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000