Festiwal Balonów zawita do Ełku

Po raz kolejny miłośnicy latania balonami zjadą się z całego świata do Ełku. W dniach 5-8 sierpnia odbędą się tam bowiem III Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta.

Jak podkreślają organizatorzy będzie to największy festiwal balonowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział w imprezie zapowiedziało ok. 50 aerostatów z Litwy, Białorusi, Rosji, Kuwejtu, Łotwy, Ukrainy i Polski (w tym balony o specjalnych kształtach) oraz 5 sterowców.

Tegoroczny program zapowiada się niezmiernie ciekawie. Będziemy świadkami m.in. Wielkiej Parady Baloniarzy, która przejdzie głównymi ulicami miasta. Dużym widowiskiem będzie przelot balonów nad Jeziorem Ełckim. To okazja dla fotografów i fotoamatorów, by utrwalić balony i sterowce aparatem lub kamerą.

W czasie zawodów balonowych gościć będzie w Ełku Złoty Medalista z tytułem Mistrza Świata Paralotniarzy - Tomek Kudaszewicz, który wykona pokazy nad Jeziorem Ełckim oraz V-ce Mistrz Świata Sterowców - Rimas Kosciuskevicius z Litwy. W części artystycznej wystąpi przy nocnym pokazie balonów Damian Aleksander, a koncert w dniu rozdania pucharów zagra zespół "IRA".

Program turnieju znajdziecie Państwo klikając tutaj.

III Mazurskie Zawody Balonowe odbędą się w dniach 5-8 sierpnia w Ełku.

Źródło: inf. własne/organizatorzy

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz