Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2009-12-21 08:12

Natalia

Dziennikarz - oszust w rękach policji

W Poznaniu zatrzymano 26-letniego mężczyznę, który podawał się za dziennikarza znanej stacji telewizyjnej i oszukał kierownictwo jednego z olsztyńskich hoteli. Okazało się, że Łukasz G. ma do odbycia karę pozbawienia wolności w Gorzowie Wielkopolskim.

reklama
Zgłoszenie o oszustwie wpłynęło na policję 16 grudnia. Kierownictwo jednego z olsztyńskich hoteli poinformowało, że 8 dni wcześniej Łukasz G. zameldował się w ich placówce. Mężczyzna podawał się za Pawła B. - dziennikarza popularnej stacji telewizyjnej - i przedstawił dokumenty podpisane przez dyrektora stacji, z których wynikało, że pracownik ma do wykorzystania nieograniczony limit finansowy. Niestety 14 grudnia mężczyzna zniknął bez śladu, pozostawiając nieopłacony rachunek w wysokości ok. 2 tysięcy złotych.

Po sprawdzeniu laptopa, z którego korzystał poszukiwany, okazało się, że mężczyzna 14 grudnia zameldował się w hotelu w Poznaniu. Po przekazaniu informacji poznańscy policjanci szybko zatrzymali Łukasza G.

Niedługo potem okazało się, że mężczyzna nie wrócił do zakładu karnego w Gorzowie Wielkopolskim, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za oszustwa, kradzieże dokumentów i włamania na terenie całej Polski. Tym razem Łukasz G. usłyszał zarzuty oszustwa, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl