Imieniny: Celestyna, Iwa, Piotra
Data dodania: 2014-02-08 16:21

Dwa sprawdziany piłkarzy Stomilu

Piłkarze Stomilu przygotowują się do rundy wiosennej I ligi. Na sobotę trener Adam Łopatko zafundował swoim podopiecznym aż dwa spotkania sparingowe. Mamy zdjęcia z obu sparingów oraz materiał filmowy.

W pierwszym spotkaniu - teoretycznie słabszy skład - zremisował z II-ligową Concordią Elbląg 1:1 (0:1). Jedyną bramkę dla olsztynian zdobył w 70 minucie Piotr Wypniewski. W zespole z "pierwszego składu" na boisku wystąpiło jedynie trzech zawodników i to w niepełnym wymiarze czasowym: Mieczkowski, Koprucki i Jegliński.

Był to pierwszy sparing po powrocie piłkarzy z obozu przygotowawczego w Jarocinie. Samo spotkanie nie zachwyciło skromnej grupy kibiców. To goście z Elbląga mieli optyczną przewagę z której jednak niewiele wynikało.

Olsztynienie wystąpili w składzie: Mieczkowski (60' Przyborowski) - Korzeniewski, Koprucki, Żukiewicz (75' Skrodzki), Warcholak, Wypniewski (75' Abramczyk), Jegliński (46' Bartkowski), Łysiak, Gondek, Kun, Jurczak (46' Siemaszko).

W drugim spotkaniu sparingowym, teoretycznie silniejszy zespół Stomilu pokonał Znicza Pruszków 2:1 (0:1). Bramki dla olsztynian zdobywali Piotr Darmochwał w 68 minucie oraz Grzegorz Lech z rzutu karnego w 73 minucie. Goście jedyną bramkę zdobyli z rzutu karnego w 17 minucie spotkania.

Z całą pewnością drugi sparing stał na wyższym poziomie. Szczególnie w drugiej części gry podopieczni Adama Łopatko dyktowali warunki gry, goście ograniczali się przede wszystkim do rozbijania ataków i nielicznych kontr.

Olsztynianie w spotkaniu ze Zniczem wystąpili w składzie: Skiba (46' Leszczyński) - Bucholc, Czarnecki, Remisz, Mroczkowski, Głowacki, Trzeciakiewicz, Głowacki, Darmochwał, Lech, Tomasz Bzdęga