Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób

Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Według badań z 2019 roku szczęście rodzinne to jedna z najważniejszych wartości, jakimi Polacy kierują się w codziennym życiu. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zabezpieczyć byt bliskich na wypadek swojej śmierci. Jednak zakup ubezpieczenia na życie może nie wystarczyć. Warto rozważyć rozszerzenie zakresu ochrony o poważne zachorowania. Dowiedz się więcej.

Nagła choroba może przydarzyć się każdemu bez względu na stan zdrowia, wiek czy sytuację życiową. W takich sytuacjach często liczy się czas. Im szybciej padnie diagnoza i zostanie wdrożone leczenie, tym lepiej dla chorego i jego zdrowia. Jednak hospitalizacja, wizyty u lekarzy oraz rehabilitacja są kosztowne i mogą znacznie nadwyrężyć domowy budżet.

Ubezpieczenie na wypadek ciężkiego zachorowania – czym jest?

Poważnym zachorowaniom często nie można zapobiec, ale można zadbać o bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny i ubezpieczyć się poprzez zakup polisy na taki wypadek. To dodatkowy pakiet rozszerzający zakres ochrony dostępny tylko dla osób, które zawarły umowę na ubezpieczenie na życie. Dzięki temu rozwiązaniu można liczyć na wsparcie finansowe w trudnej sytuacji życiowej.

- Oferta jest skierowana przede wszystkim do osób, które są głównymi lub jedynymi żywicielami rodziny i od nich zależy bezpieczeństwo innych. Zakup takiej polisy na życie powinny rozważyć także osoby obarczone ryzykiem zachorowania na poważną chorobę oraz kredytobiorcy. Pieniądze otrzymane z rekompensaty pozwolą nie tylko pokryć koszty leczenia, ale także dotychczasowe zobowiązania, dzięki czemu można w spokoju wracać do zdrowia – tłumaczy doradca ubezpieczeniowy z serwisu rankomat.pl.

Polisa od poważnego zachorowania – co obejmuje?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własną definicję "ciężkiego zachorowania" oraz listę chorób objętych ochroną. Np. PZU wskazuje w OWU na: "chorobę, uraz lub operację chirurgiczną". Na liście tego TU znajduje się aż 60 różnych przypadków, które są objęte ubezpieczeniem. Znajdziesz tam np.:

? udar mózgu,

? zawał serca,

? chorobę Alzheimera,

? gruźlicę,

? stwardnienie rozsiane,

? sepsę,

? tężec.

Z kolei Nationale Nederlanden definiuje poważne zachorowanie jako: "chorobę zdiagnozowaną przez lekarza, która objawia się reakcją organizmu na działanie czynnika chorobotwórczego i prowadzi do zmian w ustroju lub narządach". W przypadku tego TU na liście ryzyk znajduje się tylko 10 przypadków, m.in. takich jak nowotwór złośliwy, przeszczep narządów i utrata węchu oraz słuchu.

Szczegółowe informacje na temat tego, co obejmuje polisa na wypadek ciężkiego zachorowania, znajdziesz np. na stronie: https://rankomat.pl/zycie/dodatkowe-ubezpieczenie-na-wypadek-ciezkich-chorob lub w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które są dołączone do umowy.

Szukanie polisy na wypadek poważnego zachorowania – o czym pamiętać?

Ubezpieczenie od ciężkiej choroby musi zapewniać Ci poczucie bezpieczeństwa i być dopasowane do Twojej sytuacji życiowej. Dlatego, kiedy wybierasz polisę, pamiętaj o tym, żeby:

? porównać dostępne oferty na rynku,

? sprawdzić listę wyłączeń od odpowiedzialności,

? poznać wysokość sumy ubezpieczenia.

Dzięki temu w trudnej chwili życiowej Ty lub Twoi bliscy otrzymają wsparcie, takiego jakiego potrzebują.

Zakup dodatkowego ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania to najlepszy sposób na to, żeby zabezpieczyć szczęście rodzinne. Skorzystaj z tej możliwości i Ty.

Materiał Partnera

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Świński ryj 2021-03-08 20:57:57 195.136.*.*
    Wszystko pieknie na papierze przed podpisaniem polisy,wszystko ci sie nalezy i dostaniesz kupe kasy na leczenie.Sytuacja sie zmienia jak los cie doswiadcza i zglaszasz sie po swoje pieniadze,wtedy dopiero wyskakuja gwiazdki i maly druczek i na koncie zamiast pieniedzy widzisz fucka.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1