Dla młodzieży na start!

Dobra wiadomość dla młodych ludzi, którzy nie mogą odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy. Dzięki unijnemu projektowi ''Równy Start'' będą mieć możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

Warmińsko-Mazurskie należy do tych części naszego kraju gdzie bezrobocie wciąż rośnie. Statystyki wyraźnie pokazują, że dużą grupę bezrobotnych stanowią  młodzi ludzie. Najtrudniej jest tym, którzy nie mają odpowiedniego wykształcenia i nie znają języków obcych. Młodzi ludzie, którzy wychowywali się w trudnych warunkach, często patologicznym środowisku, nie potrafią nawiązywać kontaktów z ludźmi, mają problemy z aklimatyzacją i tym trudniej jest im konkurować na rynku pracy.

Projekt ''Równy Start''  ma być deską ratunku dla tych właśnie, którym bez pomocy ciężko jest się wyrwać z dotychczasowego środowiska.

Warmińsko-Mazurska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie do końca sierpnia realizuje projekt ''Równy Start'' współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Celem projektu ''Równy Start'' jest poprawa dostępu do zatrudnienia, aktywizacja społeczno-zawodowa i integracja młodych ludzi z naszego województwa w przedziale wiekowym 18-25. Projekt kierowany jest głównie do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Program ma na celu pomoc w podniesieniu kwalifikacji zawodowych, zmniejszenie poczucia bezradności uczestników projektu oraz rozwijanie kompetencji zawodowo-społecznych niezbędnych na rynku pracy. Projekt przewiduje również naukę języków obcych oraz kursy zdobywania umiejętności interpersonalnych.

Informacje na temat projektu dostępne na stronach internetowych www.warminsko-mazurska@ohp.pl lub www.ohp.pl

Źródło: Własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Oceniacz absurdalnej rzeczywistości 2010-04-03 12:48:39 89.228.*.*
    W pierwszej kolejności to oferty pracy muszą być normalne i skierowane do zwykłych ludzi a nie do tej bogatej części młodzieży, która ma pieniądze. Jest tysiące głupich ofert pracy typu manager do spraw jakichś tam. Rozumiem ,że mamy na ulicach całą armię managerów, każdy zna po 10 języków, potrafi wszystko. Przecież to jest jakieś absurdalne. Oferty pracy powinny być napisane w prosty sposób i przeznaczone dla normalnych ludzi a nie niewiadomo kogo ? To nie American Dream, nie jesteśmy w USA aby mieć takie kwalfikacje jak w tych ofertach.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • monday 2010-04-02 10:22:58 212.160.*.*
    tak tak - uczcie się uczcie. Będziecie jeszcze bardziej rozczarowani, bo jak człowiek ma tylko szkołę średnią to nie narzeka, że musi dymać w hurtowni za 1200 brutto, ale jak to samo musi robić, chociaż jest magistrem, to już depresja murowana.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000
2147382000