Dawna baza PUDiZ zamienia się w nowoczesne osiedle. Pierwszy budynek w stanie surowym [ZDJĘCIA]

Dawna baza PUDiZ zamienia się w nowoczesne osiedle. Pierwszy budynek w stanie surowym [ZDJĘCIA]
Fot. Materiały partnera

Pierwszy budynek mieszkalny na powstającym między Jarotami a Nagórkami Osiedlu Ostoja, osiągnął właśnie stan surowy. Jeszcze jesienią tego roku, tuż obok niego rozpocznie się budowa bliźniaczego, sześciopiętrowego budynku z podziemną halą garażową i windami. Realizowana na terenie dawnej bazy PUDiZ i Skanska przy ul. Jarockej inwestycja, nieustannie cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. Do tej pory sprzedano już wszystkie mieszkania w budynku A, z kolei w budynku B nabywców znalazła już 1/3 lokali. Łącznie daje to blisko 130 sprzedanych mieszkań w zaledwie jeden rok.

Dlaczego mieszkańcy Olsztyna i okolic tak chętnie zakupują mieszkania na Osiedlu Ostoja?

- Jest to wynik przede wszystkim atrakcyjnego położenia naszej inwestycji, która realizowana jest wśród zieleni powstającego parku miejskiego i sztucznego zbiornika wodnego, ciągnącego się od ul. Paukszty do ul. Barcza. Nasze osiedle skomunikowane będzie z oddaloną o 350 metrów aleją Sikorskiego, dzięki czemu wszędzie będzie blisko – na zakupy do Galerii Warmińskiej, do szkół, przedszkoli czy przychodni rozlokowanych na Jarotach i Nagórkach – tłumaczy Piotr Kaczmarczyk, dyrektor sprzedaży Osiedla Ostoja w Olsztynie.

PIERWSZY BUDYNEK JUŻ W STANIE SUROWYM

Inwestycję realizuje pod marką PM Development doświadczony deweloper z Mławy Marek Powązka. W ramach pierwszego etapu od jesieni ubiegłego roku powstaje 96-lokalowy budynek A, w którym wszystkie mieszkania zostały już sprzedane. Obiekt niedawno osiągnął stan surowy i obecnie prowadzone są w nim prace wykończeniowe. Jeszcze jesienią tego roku planowane jest rozpoczęcie budowy drugiego, bliźniaczego budynku, w którym znajdzie się 98 mieszkań, duża hala garażowa, komórki lokatorskie oraz windy. Przekazanie kluczy do mieszkań w tym budynku planowane jest na sierpień 2023 roku.

- Na ten moment w drugim budynku sprzedaliśmy już 1/3 mieszkań, a po wakacjach zauważalny jest wyraźnie większy ruch w naszym biurze sprzedaży przy al. Sikorskiego. Spodziewamy się, że pozwolenie na budowę otrzymamy na przełomie września i października, co pozwoli nam rozpocząć pracę jeszcze jesienią. W najbliższych tygodniach założony zostanie także rachunek powierniczy dla drugiego etapu i rozpoczniemy zawieranie notarialnych umów deweloperskich. Zainteresowanych zachęcamy więc do kontaktu z nami jeszcze na etapie przedsprzedaży, co umożliwi m.in. wniesienie zmian lokatorskich oraz wybór najlepszego mieszkania, komórki lokatorskiej i miejsca w hali garażowej – Piotr Kaczmarczyk, przekonuje Pełnomocnik dewelopera ds. sprzedaży.

CO W OFERCIE?

W budynku B klienci wybierać mogą spośród 7 typów mieszkań dostępnych na 6 piętrach: dwupokojowych (34 m², 38 m², 43 m²), trzypokojowych z aneksem (48 m², 51 m², 55 m²) oraz trzypokojowych z kuchnią (65 m²). Ich ceny zaczynają się już od 6790 zł/m2. Karty lokali w rzutach 2D i 3D dostępne są na stronie https://ostoja.olsztyn.pl/lista-mieszkan/ Zainteresowani mogą również skorzystać z wirtualnych spacerów po mieszkaniach.

GDZIE ZAREZERWOWAĆ MIESZKANIE?

Najlepszą opcją jest kontakt telefoniczny pod numerami 782 411 611 i 724 393 513 lub osobisty w biurze sprzedaży przy ul. Sikorskiego 19/117 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17). Pisać można również na adres mailowy biuro@ostoja.olsztyn.pl

Na miejscu w biurze udzielana jest również pomoc w pozyskaniu kredytu mieszkaniowego. Specjalista ds. kredytów Elżbieta Kalinowska (tel. 724 393 513) zbada Twoją zdolność kredytową, załatwi wszelkie formalności w banku oraz pomoże skompletować potrzebną dokumentację.

OBSERWUJ JAK POWSTAJE OSIEDLE OSTOJA

Wszystkie informacje dotyczące Osiedla Ostoja można śledzić na Facebooku. Zdjęcia, filmy, oraz nowinki z placu budowy, znajdziecie na fanpejdżu inwestycji pod adresem www.facebook.com/OsiedleOstoja Zachęcamy do jego polubienia i obserwowania.

Artykuł sponsorowany

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone