Czarny wtorek w Olsztynie

Lokalny Komitet Ratujmy Kobiety z okazji rocznicy #CzarnegoProtestu organizuje kolejny strajk. Ten zaplanowano na najbliższy wtorek.

Przypomnijmy, z końcem września ubiegłego roku sejm skierował projekt antyaborcyjny komitetu "Stop aborcji" do dalszych prac w komisji. Projekt przewidywał całkowity zakaz aborcji i odpowiedzialność karną dla kobiet, które zdecydują się przerwać ciążę.

Decyzja sejmu odbiła się echem w całym kraju. W reakcji na działanie posłów, kobiety w całej Polsce wyszły na ulice, by walczyć o swoje prawa. W ramach Czarnego Poniedziałku, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, na ulicach polskich miast protestowało około 250 000 osób.

''Czarny protest'' odbył się również w Olsztynie. Podczas tłumnej demonstracji skandowano m.in. hasła "Posłowie budują piekło kobiet", czy też "Chcemy kochać, nie umierać".

Po tej społecznej reakcji w całym kraju projekt zaostrzający przepisy aborcyjne został odrzucony przez sejmową komisję. Kobiety odetchnęły.

We wtorek, w rocznicę tych protestów, kobiety ponownie wyjdą na ulice.

- Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy, w tym za całkowitym zakazem aborcji. Dlatego 3 października wychodzimy na Wielką Zbiórkę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy – informuje Lokalny Komitet Ratujmy Kobiety.

W Olsztynie protest rozpocznie się o godzinie 16:00 pod ratuszem.  

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • anka 222 2017-10-06 20:14:24 81.190.*.*
  PŁACZĄ NAD ŚCIĘTYM DRZEWEM A NAD USUNIĘTĄ CIĄŻĄ NIE-DRAMAT CO SIĘ DZIEJE Z TYMI LUDŹMI,NIBY WYKSZTAŁCENI,NIBY UCYWILIZOWANI A ZACHOWANIE JAK CIEMNOGRÓD BEZ ROZUMU
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Isruu 2017-10-02 23:05:02 94.254.*.*
  ..jakby facetów gwalcono to by inaczej śpiewali...cienko na pewno..pozatym każdy ma swój rozum, sumienie i powinien wybierać decydować za siebie... A ortodoksji powinni się raczej cieszyć, toć więcej miejsca w raju będzie ;)
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Anonimus 2017-10-02 14:22:44 89.228.*.*
  Wielka matka z transparentem szczyl ktory nie wie nic o zyciu a tu nie ucz matki dzieci rodzic , wychowywac bo nie moge sie doczytac bardzo smieszna dwiewczynka
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść