Coraz więcej olsztyńskiego Szczypiorniaka w Warmii Energa

Coraz więcej olsztyńskiego Szczypiorniaka w Warmii Energa
Paweł Deptuła i Robert Targoński to nowi zawodnicy Warmii Energi Olsztyn
Fot. Warmia Energa Olsztyn

Znane są kolejne dwa nazwiska zawodników, którzy od nowego sezonu znajdą się w składzie pierwszoligowej drużyny ze stolicy Warmii i Mazur. Obaj to wychowankowie drugoligowego Szczypiorniaka Olsztyn.

W nowym sezonie w szeregach Warmii Energa ponownie zobaczymy leworęcznego Pawła Deptułę. Po przejściu ze Szczypiorniaka, będzie to już jego 9. sezon w tej ekipie. Pierwsze kroki w Warmii stawiał jako skrzydłowy, obecnie jest rozgrywającym. Będzie zapewne jednym z najbardziej skutecznych obrońców zespołu, ale zdobywanie bramek, jak już olsztyńscy kibice się nie raz przekonali, nie jest mu obce. Wiele wskazuje na to, że w sezonie 2020/2021 będzie przebywał na boisku znacznie dłużej niż wcześniej.

Paweł Deptuła

Drugim wychowankiem Szczypiorniaka, który pozostanie w Warmii Energa jest Robert Targoński. Zadebiutował w dobrym stylu w niebiesko-czerwono-białym zespole w sezonie 2018/2019, ale później widzieliśmy go na parkiecie dość rzadko, bo młody rozgrywający poświecił się grze w zespole juniorskim. Ostatecznie grał w czterech pierwszoligowych spotkaniach i zdobył pięć bramek. 12 lipca skończy 18 lat, waży 75 kg i ma 177 cm wzrostu, a jego pozycją w zespole jest środkowy rozgrywający. Nazwisko Roberta jest w olsztyńskim środowisku piłki ręcznej powszechnie znane. Jego tata (Konstanty) jest bowiem prezesem olsztyńskiego Szczypiorniaka.

Robert Targoński

Zarysował się więc w Olsztynie wręcz modelowy system współpracy dwóch klubów. Szczypiorniak specjalizuje się w wyszukiwaniu i szkoleniu młodych utalentowanych zawodników, którzy wchodząc w wiek seniora swoje dalsze sportowe losy wiążą z ekipą Warmii Energa. Tak trzymać!

Lech Janka

2147382000
Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000