Co za wstyd! 52-letni mieszkaniec Olsztyna wybrał się wpław przez rzekę do... Czech po alkohol [WIDEO]

Co za wstyd! 52-letni mieszkaniec Olsztyna wybrał się wpław przez rzekę do... Czech po alkohol [WIDEO]
Jeden z internautów nagrał całe zdarzenie
Fot. Screen z nagrania

Na granicach wojsko, policja i Służba Celna, dlatego postanowili, że po alkohol do czeskiego Cieszyna, udadzą się... wpław, przez Olzę.

Policjanci z Cieszyna otrzymali w piątek ok. 9.30 informację o dwóch mężczyznach, próbujących wbrew przepisom przekroczyć granicę z Czechami przez rzekę Olzę. Gdy patrol dotarł na miejsce, policjanci zauważyli mężczyznę, któremu silny nurt rzeki nie pozwolił na przejście na czeską stronę. Jeden z mundurowych wszedł za nim do wody i pomógł mu bezpiecznie wyjść na polski brzeg. Nurt porwał mężczyźnie buty, dlatego też policjanci dali mu inne obuwie.

W tym samym czasie, z czeskiego brzegu Olzy, drugi mężczyzna, prawdopodobnie zauważywszy tamtejszych policjantów, postanowił wrócić do swojego kolegi. Gdy obaj stanęli już na suchym brzegu w polskim Cieszynie okazało się, że nie są najtrzeźwiejsi. Wynik badania wykazał w ich organizmach po ok. 3 promile alkoholu. 52-letni mieszkaniec Olsztyna i jego 40-letni kolega z Ciechanowa wytłumaczyli policjantom, że do Czech przez rzekę wybrali się, aby kupić… alkohol.

Obaj zostali ukarani mandatami za przekroczenie wbrew przepisom granicy RP, a następnie trafili na wytrzeźwienie.

Podczas brodzenia w wodzie, jeden z mężczyzn zgubił buty

Zobacz nagranie z akcji ratowniczej (Uwaga! Film zawiera wulgaryzmy)

Źródło: własne, KMP Cieszyn

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz