Co słychać w Travelandzie Społem?

Sezon ligowy olsztyńscy szczypiorniści zakończyli miesiąc temu meczem z Zagłębiem Lubin. Wielu z nich może mówić o zasłużonym odpoczynku, natomiast szefostwo klubu nie próżnuje, szukając wzmocnień...

Sezon 2009/10 był ostatnim dla wielu graczy, którzy w poprzednich latach stanowili o sile zespołu. Odejście trójki: Wolański, Frelek, Boneczko wydaje się być najbardziej odczuwalne.

 

Zawodnicy Ci gwarantowali nie tylko wysoki poziom sportowy, ale także przez lata gry stali się wizytówką olsztyńskiego zespołu. Warto dodać, że skrzydłowy Piotr Frelek znalazł się dwukrotnie w dziesiątce najpopularniejszych sportowców województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast Marek Boneczko zdobył najwięcej bramek w minionym sezonie (132 w 28 meczach).

Oprócz wyżej wymienionej trójki z Olsztynem żegnają się Daniel Urbanowicz, Adam Waśko, Marcin Żelazek i trener Krzysztof Kisiel, którego w trakcie sezonu zastąpił Aleksander Malinowski.

To jednak nie koniec zmian, o których informuje nas w ostatnich dniach zarząd klubu. Zastępcą Frelka na rozegraniu został Sebastian Rumniak. Były już zawodnik Wisły Płock związał się z "Warmiakami" na dwa najbliższe sezony. Zawodnik, który w swojej dotychczasowej karierze występował jedynie w Płocku miał już okazję zaprezentować się olsztyńskim kibicom m.in w meczu reprezentacji Polski z Turcją wygranym przez biało-czerwonych 31-21.

Ponadto do zespołu dołączy najprawdopodobniej rozgrywający AS-BAU Śląska Wrocław Mariusz Gujski. "To już formalność - mówi dyrektor Travelandu, Leszek Dublaszewski". Umowa Gujskiego ma obowiązywać przez dwa lata. W kręgu zainteresowań pozostaje także 36-krotny reprezentant Polski Damian Moszczyński.

Przypominamy, że pierwszym zawodnikiem, na którego usługi zdecydowali się olsztyńscy działacze jest były kołowy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i młodzieżowy reprezentant Polski - Mateusz Jankowski.

Źródło: travelandspolem.pl/inf. własna

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • DEXTER 2010-06-21 23:15:50 83.31.*.*
    Trzymaj się Sebastian!!! Oby Ci było dobrze w Olsztynie!!! I nigdy nie zapomnij o Płocku!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0