Co słychać w Stomilu Olsztyn?

Co słychać w Stomilu Olsztyn?
Stadion Stomilu
Fot. archiwum Olsztyn.com.pl

Po czwartkowym, wyjazdowym spotkaniu w ramach 1/8 Totolotek Pucharu Polski z Miedzią Legnica piłkarze olsztyńskiego Stomilu udali się na zimowe urlopy.

Piłkarze wrócą do treningów 7 stycznia (wtorek). Do tego czasu każdy z zawodników otrzymał od sztabu szkoleniowego rozpiskę treningową. Już teraz jednak wiadomo, iż "biało-niebiescy" przed rundą rewanżową rozegrają łącznie dziesięć spotkań kontrolnych, jak również udadzą się na dwa obozy przygotowawcze: do Cetniewa (woj. pomorskie) i Nieborowa (woj. łódzkie).

Plan przygotowań Stomilu Olsztyn:

* 7.01. – powrót do zajęć
* 11.01., godz. 11:00 – Znicz Biała Piska (Mrągowo)
* 13-18.01. – zgrupowanie w Cetniewie
* 15.01. – Olimpia Elbląg (Cetniewo)
* 18.01. – Radunia Stężyca (miejsce do ustalenia)
* 21.01. – Żalgiris Wilno (Wilno)
* 1.02. – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (Mława)
* 8.02., godz. 11:00 – Sandecja Nowy Sącz (Gdańsk)
* 10-15.02. – zgrupowanie w Nieborowie
* 11.02. – rywal do ustalenia
* 13.02. – Pelikan Łowicz
* 15.02. – Znicz Pruszków
* 22.02., godz. 11:00 – Sokół Ostróda (Olsztyn)

Z całą pewnością będzie to pierwsza od wielu lat spokojna zima w Stomilu. Po przejęciu w lipcu tego roku większości udziałów w Spółce przez Michała Brańskiego (m.in. współwłaściciela Wirtualnej Polski) wydaje się, że olsztyńscy piłkarze bez większych przeszkód będą mógli szlifować formę przed ligą. A jeszcze rok temu byliśmy świadkami apeli, a to od pracowników biurowych, a to od zawodników, którzy domagali się od miasta jasnych planów co do przyszłości klubu.

Oberwało się nawet mediom, gdzie piłkarze pisali  o tym, iż "dziwne jest, że zmowa milczenia udzieliła się również lokalnym mediom, które niejednokrotnie w przeszłości pomagały naświetlać sytuacje w Klubie doszukując się prawdy".

W ostatnim czasie doszło również do zmian kadrowych w biurze I-ligowca. Z funkcji rzecznika prasowego zrezygnował od wielu lat związany ze Stomilem - Aleksander Chodźko. W jego miejsce zatrudniono Darię Wołąziewicz, która ostatnio pracowała w Olimpii Grudziądz.

Pierwsze ligowe spotkanie w nowym roku olsztynianie rozegrają w weekend  29 lutego-1 marca, w którym podejmą na własnym obiekcie Odrę Opole.

Po 20 kolejce Fortuna 1 ligi "biało-niebiescy" zajmują 11. pozycję z dorobkiem 26 punktów. Tabela jest mocno "spłaszczona", bowiem do pierwszej drużyny ze strefy spadkowej olsztynianie mają 6 sześć punktów przewagi, natomiast do ostatniego zespołu, który będzie walczyć w barażach o Ekstraklasę brakuje im zaledwie 5 punktów - tym samym wiosna na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej zapowiada się nad wyraz ciekawie.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna