Co słychać u futbolistów klubu Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers?

Co słychać u futbolistów klubu Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers?
Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Epidemia przewróciła do góry nogami programy przygotowań do nowego sezonu wszystkich polskich zespołów sportowych i zawodników. Nie ominęło to oczywiście również olsztyńskich Jeziorowców.

Żmudne zajęcia treningowe w salach i na siłowni, rozpoczęte na początku nowego roku, zostały w marcu brutalnie zastopowane. Aby nie stracić całkowicie już osiągniętych efektów, zawodnicy ćwiczyli indywidualnie w domach, ale nie było wystarczające, by nie stracić nabytej już formy. Powrót do w miarę normalnych treningów nastąpił w połowie maja. Były to jednak głównie zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone w nielicznych grupach. Treningi w pełnym sprzęcie rozpoczęły się w połowie czerwca. Olsztyńscy Lakers już teraz nie mogą się doczekać pierwszego meczu, jednak kiedy to nastąpi dokładnie nie wiadomo.

- Rozgrywki rozpoczną się prawdopodobnie w połowie sierpnia – informuje Bartosz Rudzki, główny trener Jeziorowców. – Jeżeli chodzi o ich system, to będą się odbywały na dwóch poziomach: wyższym, czyli z udziałem drużyn 11-osobowych (tak jak dotychczas – red.) i niższym, 9-osobowych. Te liczniejsze osobowo ekipy, to będzie elita, a nam byłoby trudno wystawić do walki z nimi naszych zawodników, bo nie mamy ich aż tylu. Podjęliśmy więc decyzję, że zagramy w 9-tkach. Takich zespołów będzie prawdopodobnie 14 i zostaną podzielone na grupy. W tym roku w drużynach występujących w Lidze Futbolu Amerykańskiego nie będą grali obcokrajowcy. Ci, którzy byli przymierzani do naszej drużyny wrócili do swoich krajów. Wiele wskazuje na to, że po długiej przerwie, do rozgrywania spotkań wrócimy wreszcie na stadion w Kortowie.

Natomiast stronie internetowej olsztyńskich Jeziorowców, ukazała się następująca informacja:

„Jeśli chcesz do nas dołączyć, lub po prostu sprawdzić się w futbolu amerykańskim, to lipiec może być Twoim miesiącem. W każdą niedzielę lipca, o godzinie 18, możesz dołączyć do naszego treningu i sprawdzić czy jest to sport dla Ciebie. Czekamy na boisku SP 18 na Dajtkach. Jeśli nie wiesz czy się nadajesz, to już odpowiadamy: Jeśli masz  18- 40 lat to prawdopodobnie się nadajesz. Jeśli ważysz 65-165 kg to prawdopodobnie się nadajesz. Jeśli lubisz sport i wyzwania to prawdopodobnie się nadajesz. Dlaczego prawdopodobnie? Bo najważniejsze jest zaangażowanie! Jeśli chcesz wpaść raz czy dwa, zrobić sobie zdjęcie w kasku, a potem opowiadać kolegom w szkole czy pracy, że jesteś futbolistą, to nie marnuj swojego (i naszego) czasu. Jeśli jednak chcesz się rozwijać, trenować wspaniały sport drużynowy i wzmocnić naszą drużynę to czekamy właśnie na Ciebie!”

Lech Janka

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz