Co najczęściej czytaliśmy na łamach Portalu Miejskiego Olsztyn.com.pl w 2021 roku? [ZESTAWIENIE]

Co najczęściej czytaliśmy na łamach Portalu Miejskiego Olsztyn.com.pl w 2021 roku? [ZESTAWIENIE]
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Fotolia, Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Jakie tematy najbardziej poruszyły Czytelników Portalu Miejskiego Olsztyn.com.pl w ubiegłym roku? Przedstawiamy listę 10 najchętniej "klikanych" artykułów.

Niestety, w ubiegłym roku największe zainteresowanie oraz emocje społeczne wzbudziły tematy związane z tragicznymi zdarzeniami, które miały miejsce w naszym mieście. Wśród zestawienia znalazł się również dość zaskakujący materiał...

Poniżej zestawienie dziesięciu najchętniej czytanych artykułów:

Numer 10 - Zmarła Anna Wasilewska, posłanka Platformy Obywatelskiej z Olsztyna

Przykro to pisać, ale zestawienie otwiera śmierć 63-letniej posłanki Platformy Obywatelskiej, Anny Wasilewskiej. - Ania odeszła w ciężkich czasach pandemii koronawirusa, niemniej jednak nie ona była przyczyną jej śmierci lecz komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji - przekazała w mediach społecznościowych rodzina byłej wiceprezydent Olsztyna. Rodzina zmarłej zaapelowała do osób, które chcą pożegnać parlamentarzystkę o to, by nie kupowały kwiatów, ale wpłacały datki na rzecz Olimpiad Specjalnych Polska. Wasilewska była z tym stowarzyszeniem związana przez 25 lat. Do połowy maja 2021 roku zebrano około 35 tys. zł.

fot. archiwum prywatne

Numer 9 - Tragiczny wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Policja zatrzymała 39-letniego kierowcę audi a8

Tragiczne zdarzenie drogowe, które miało miejsce w połowie listopada na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki. Zderzyły się tam dwa samochody marki audi. Dwie młode osoby jadące jednym z aut (rodzeństwo; 23-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna) zginęły na miejscu. Kierowca, który prowadził drugie auto, pieszo uciekł z miejsca wypadku. Służby odnalazły go dopiero kolejnego dnia w jednym ze szpitali. Nadal trwa śledztwo w tej sprawie, a 39-latkowi został przedłużony areszt tymczasowy o kolejny okres.

fot. KMP Olsztyn

Numer 8 - To koniec Olsztyna jaki znamy? Trwa wielka wyprzedaż biznesów, m.in. Manor Hotel, Eranova czy Luxmed

Ogromne poruszenie wywołał materiał traktujący o sprzedaży wielu ze znanych lokali bądź budynków. W tekście Cezarego Kapłona pisaliśmy o sprzedaży m.in. popularnego obiektu noclegowego "Manor Hotel" w Gutkowie, centrum medycznego przy ulicy Głowackiego, budynku "Eranovy" przy ulicy Obrońców Tobruku, czy też lokalu po Pijanej Czapli na olsztyńskiej starówce. W momencie pisania tego tekstu już wiemy, że nowego właściciela znalazł biurowiec po byłej Telekomunikacji, który nabył jeden z czołowych lokalnych deweloperów.

fot. Łukasz Kozłowski

Numer 7 - Zaginął 40-letni mieszkaniec Olsztyna [AKTUALIZACJA]

Nasi Czytelnicy już wielokrotnie pomagali olsztyńskiej policji w poszukiwaniach osób zaginionych. Wiele razy przekazywali także informacje, które były podwaliną do odnalezienia zaginionego. W tym przypadku nasi Czytelnicy włączyli w poszukiwania 40-latka, który na początku roku wyszedł z mieszkania przy ulicy Kościuszki i słuch o nim zaginął. Na szczęście po trzech dniach osoba odnalazła się cała i zdrowa.


fot. KMP Olsztyn

Numer 6 - W środę odbędzie pogrzeb tragicznie zmarłego rodzeństwa, Weroniki i Sebastiana

Tą sprawą żył nie tylko Olsztyn, ale również cała Polska. Relację z pogrzebu przeprowadziły wszystkie liczące się lokalne portale. Były także media ogólnopolskie jak Polsat, Fakt, czy SuperExpress. Do tej pory prokuratora analizuje to tragiczne zdarzenie drogowe. Według biegłych, 39-latek kierujący audi a8 jechał ulicą Bałtycką aż 190km/h.


fot. archiwum rodzinne

Numer 5 - Rodzina o tragicznej śmierci Weroniki i Sebastiana: ''To jest dla nas taki cios, że się w głowie nie mieści''

Jak bardzo listopadowe zdarzenie drogowe ze skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Rybaki poruszyło naszych Czytelników może świadczyć fakt, iż to już trzecia informacja w naszym zestawieniu TOP 10 najchętniej czytanych materiałów w poprzednim roku! W materiale przedstawiliśmy streszczenie reportażu wyemitowanego przez Polsat News, w którym dziennikarz rozmawiał z bliski ofiar.

- Powinno być normalnie przybite morderstwo z premedytacją. Nie zdziwię, jak ten facet się wymiksuje od tego wszystkiego – powiedział telewizji Polsat brat zmarłych.

Z kolei kuzyn Weroniki i Sebastiana przyznał, że oboje mieli przed sobą całe życie.

- To byli młodzi ludzie, którzy mieli całe życie przed sobą. I nagle jeden wariat odbiera im to życie – dodał Andrzej Ejma.

Jak zaznaczali wszyscy rozmówcy, młodzi ludzie mieli zamiar niedługo się pobrać.

Dziennikarz Polsatu rozmawiał również z pielęgniarką szpitala, do którego podejrzany kierowca zgłosił się po kilkunastu godzinach od zdarzenia.

- Zapytałam: czy pan wie, że muszę zadzwonić na policję? Powiedział, że tak. Później koleżanka do mnie doszła i próbowałyśmy: czy pan wie, ile pan jechał itd.? On mówił, że pamięta, że jechał do szwagra i on nie pamięta, co było potem – relacjonowała pielęgniarka.


fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl, archiwum rodzinne

Numer 4 - Tłumy na pogrzebie znanego przedsiębiorcy spod Olsztyna [ZDJĘCIA]

Ta śmierć wstrząsnęła społecznością Dobrego Miasta pod Olsztynem. W połowie roku odbył się pogrzeb 52-letniego przedsiębiorcy, który był jednym z najbogatszych biznesmenów w tej miejscowości.

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że 52-latek jechał w porsche jako pasażer bez zapiętych pasów.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni mieszkaniec pow. kartuskiego kierujący porsche pokonując łuk drogi w prawo, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał poza lewą krawędź jezdni i wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia ranni zostali kierowca oraz dwoje pasażerów, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Jeden z pasażerów, 52-letni mieszkaniec pow. olsztyńskiego w wyniku obrażeń powypadkowych zmarł w szpitalu – mówił w tamtym okresie asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mężczyzna był właścicielem m.in. firmy przewozowej, stacji diagnostycznej, warsztatu samochodowego i wielu nieruchomości w gminie.


fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Numer 3 - To pijana zakonnica spowodowała kolizję na ul. Bałtyckiej. Najpierw uciekła, ale po czasie wróciła z koleżanką... [ZDJĘCIA]

Dość niewinna kolizja na "feralnym" skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki przerodziła się w ogólnopolską aferę. Jak się okazało, kierująca fiatem 37-letnia zakonnica (sprawczyni zdarzenia) była pijana. W jej organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu! Mało tego: kobieta uciekła z miejsca, ale po po krótkim czasie wróciła tam ze starszą koleżanką, która przyznała policjantom, że to ona kierowała autem w momencie kolizji. Gdy jednak policjanci poinformowali ją o konsekwencjach prawnych, czyli że może stracić prawo jazdy, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kobieta zmieniła zdanie i przyznała, że kierowcą fiata była jej młodsza koleżanka. Potwierdził to naoczny świadek zdarzenia.

O sprawie, w oparciu o nasze unikalne zdjęcia, pisały największe polskie media: TVN24, Polsat News, TTV, Fakt, SuperExpress, Wirtualna Polska, O2, Interia, Polska Agencja Prasowa oraz wiele, wiele innych.


fot. Paweł Michno / Olsztyn.com.pl

Numer 2 - 29-letni Adam Soroko z olsztyńskiego Zatorza został gwiazdą Internetu! Wziął udział w gali walk na gołe pięści The War 3 [WIDEO, 18+]

29-letni Adam Soroko z olsztyńskiego Zatorza został gwiazdą Internetu! Mężczyzna wziął udział w gali walk na gołe pięści "The War 3", po czym udzielił "na gorąco" wywiadu, który są się hitem polskiego internetu. W prezentowanym materiale przedstawiliśmy skrót wywiadu, którego udzielił jednemu z kanałów na YouTube. Mówił w nim o swoim dzieciństwie, pobycie w więzieniu oraz planach na przyszłość.


Fot. Screen z materiału na YouTube

Numer 1 - Kontrowersyjny billboard na wjeździe do Olsztyna [ZDJĘCIA]

Sami byliśmy w szoku, że największą oglądalność miał materiał opublikowany na... sześć dni przed końcem roku! Mowa tutaj o kontrowersyjnym billboardzie, który dzięki naszemu materiałowi zrobił także zawrotną karierę w polskim internecie. Widzimy bowiem na nim grafikę choinki oraz napis "PISowi - mieszkańcy Olsztyna". Drzewko przedstawione jednak zostało graficznie za pomocą kilkunastu rzędów gwiazdek. W każdym z nich znajduje się wymowne osiem gwiazdek. Wydaje się, że część mieszkańców Olsztyna postanowiła w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z rządów Prawa i Sprawiedliwości.


fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Poniżej natomiast prezentujemy listę najchętniej komentowanych materiałów w ubiegłym roku na łamach Portalu Miejskiego Olsztyn.com.pl

Miejsce 10: Setki olsztynian przeciw ''lex TVN'' [ZDJĘCIA, WIDEO]
Miejsce 9: Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3E: ''PJS, czyli olsztyński futbolowy koń!''
Miejsce 8: Tłumy na pogrzebie znanego przedsiębiorcy spod Olsztyna [ZDJĘCIA]
Miejsce 7: Przepychanki w centrum Olsztyna podczas manifestacji w obronie wolnych mediów [ZDJĘCIA, WIDEO]
Miejsce 6: Pędził 190 km/h. Zbigniew G., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej, trafił do aresztu
Miejsce 5: Głównymi ulicami Olsztyna przeszedł ''Marsz o wolność''  [ZDJĘCIA, WIDEO]
Miejsce 4: ''ZostajeMy w UE''. Aleksander Kwaśniewski w Olsztynie: ''Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, nie wolno nam tego odbierać!''
Miejsce 3: Koledzy z Bangladeszu chcieli otworzyć kebab przy dworcu, ale mieszkańcy zaprotestowali
Miejsce 2: Tragiczny wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Policja zatrzymała 39-letniego kierowcę audi a8
Miejsce 1: Kontrowersyjny billboard na wjeździe do Olsztyna [ZDJĘCIA]

* * *

Czytaj również: TOP 10 najchętniej czytanych artykułów na Portalu Miejskim Olsztyn.com.pl w 2020 roku

2147382000

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • normalny 2022-02-14 21:18:41 31.0.*.*
  To okropnie bezideowa społeczność, skoro takie sprawy wzbudzają jej największe zainteresowanie. Pożal się Boże...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • [Usunięty] 2022-02-14 08:15:41 88.156.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Stas 2022-02-14 07:20:51 46.204.*.*
  Niestety największym zainteresowaniem cieszą się artykuły o ludzkim nieszczęściu a reakcja sporej części czytelników jest zatrważająca. Zero empati tylko chęć dowalenia innemu , drwina czy w ręcz groźby karalne. Sądząc po komentarzach wyłania się bardzo smutny obraz naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że to bardzo widoczny ale jednak margines naszego społeczeństwa.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 2
 • Aisin Gioro Pu Yi 2022-02-13 18:24:51 83.9.*.*
  "Tłumy na pogrzebie znanego przedsiębiorcy spod Olsztyna" - żadne tłumy, zwykłej wielkości kondukt. Po Kobusie nikt nie płakał poza rodzinką.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • [Usunięty] 2022-02-13 18:15:03 88.156.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • [Usunięty] 2022-02-13 15:36:26 109.249.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • [Usunięty] 2022-02-13 14:43:48 83.20.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 9
2147382000