Co dalej z OKS 1945?

Pełniący obowiązki prezesa OKS 1945 Olsztyn, Mieczysław Angielczyk, złożył dziś rezygnację z zajmowanego stanowiska.Jak długo będzie trwać marazm w olsztyńskim klubie?

 

Poniżej zamieszczamy oficjalne oświadczenie jakie wydał p.o. prezesa:

W związku z sytuacją jaka panuje wokół klubu przed zbliżającym się Nadzwyczajnym Walnym Zebraniem członków OKS 1945 rezygnuję z pełnienia obowiązków prezesa i członka zarządu. Moja cierpliwość się wyczerpała i nie zamierzam dalej patrzeć jak moja osoba jest pomawiana i oczerniana przez grupę ludzi, dlatego dalsza moja praca w klubie w takim klimacie i sytuacji jest bezzasadna. Około dwóch miesięcy temu po rezygnacji Pana Kopruckiego z funkcji prezesa zorganizowałem spotkanie z władzami miasta, byłymi prezesami klubu i sponsorami, na którym przedstawiłem, iż sytuacja w klubie się pogarsza i chciałbym przekazać zarządzanie klubem w ręce osób, które znajdą nowe źródła finansowania klubu. Wtedy to padły deklaracje, iż trzeba ratować OKS i zwołać Walne Zebranie celem wyboru nowych władz. Ja ze swojej strony zadeklarowałem, że spróbuje jeszcze pokierować klubem do momentu wybrania nowego zarządu. Jak sytuacja się rozwinęła wszyscy widzimy. Terminy Walnego Zebrania przekładane były, gdyż brak było odpowiednich kandydatów i pomysłów na funkcjonowanie klubu. Ciągły brak konstruktywnej wizji działania klubu ze strony osób, które wcześniej deklarowały wprowadzenie klubu do elity polskiej piłki zmuszają mnie do podjęcia decyzji o rezygnacji z dalszego zarządzania klubem. Wobec powyższego liczę, iż moja rezygnacja w klubie, którego czuję się założycielem doprowadzi podczas najbliższych wyborów, że grupa ludzi odpowiedzialnych za swoje deklaracje przejmie władzę w klubie i zrealizuję wizję klubu, który będzie walczył o najwyższe trofea. Dziękuję wszystkim za te wiele spędzonych wspólnie lat w klubie. Lata te oparte były na społecznej pracy miłośników piłki i życzę przyszłym władzom oraz Panu nowemu prezesowi samych sukcesów w pracy na rzecz OKS 1945.


W ostatnim spotkaniu ligowym w fatalnym stylu olsztynianie przegrali z Resovią Rzeszów 0:2 (0:1). Obecnie OKS zajmuje 12 pozycję w tabeli i coraz bardziej zbliża się do strefy spadkowej.

Walne zebranie członków klubu zaplanowano na najbliższy czwartek.

Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

Źródło: własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • marrunia 2009-11-11 20:53:10
    czas zaorać
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Fan Arsenalu 2009-11-10 00:12:54
    Fajne transparenty na trybunach :) W pełni popieram wywieszone hasła :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0