Chcieli 1 tys. zł za oddanie zaginionego psa. Teraz grozi im więzienie

Chcieli 1 tys. zł za oddanie zaginionego psa. Teraz grozi im więzienie
Fot. KMP Olsztyn

Z jednej z posesji na olsztyńskich Jarotach uciekł pies. Właściciele zaginięcie labradora ogłosili na portalu społecznościowym, Następnego dnia dwaj mężczyźni oznajmili im, że odnaleźli zwierzę, jednak za jego oddanie zażądali pieniędzy.

Nietypowa historia rozpoczęła się w środę, 5 czerwca, gdy z jednej z posesji na Jarotach uciekł czarny labrador, który wybiegł przez otwartą bramę. Właściciele zwierzęcia natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Pomogli im sąsiedzi, a sprawa została ogłoszona na portalu społecznościowym.

Następnego dnia do właścicieli zadzwonili dwaj mężczyźni, którzy poinformowali ich, że pupil jest cały i zdrowy, jednak za jego zwrócenie zażądali pieniędzy. Kobieta była gotowa zapłacić im kilkaset złotych, jednak taka suma nie zadowalała mężczyzn. Mężczyźni oznajmili, że chcą równo tysiąc złotych.

Oszuści grali na emocjach właścicielki labradora. W rozmowie dodali, że szkoda by było, żeby psu coś się stało, jeśli kobieta nie wypłaci im żądanej sumy. Jednak ta nie straciła zimnej krwi i o wszystkim opowiedziała policji. Funkcjonariusze razem z nią pojechali na ul. Sielską, gdzie kobieta umówiła się z oszustami na jednym z parkingów. Na miejscu olsztyńscy wywiadowcy zauważyli zaparkowanego citroena berlingo, z okna którego wyglądał pies.

Policjanci natychmiast obezwładnili mężczyzn i odebrali im zwierzę. Okazało się, że mieszkańcy województwa podlaskiego przez jeden dzień przetrzymywali psa na wynajmowanej stancji. Na szczęście labrador cały i zdrowy trafił do swojej pani.

20-latek i 30-latek wkrótce staną przed sądem. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Jasiek 2019-06-08 11:55:44 37.47.*.*
  I to nie źli cudzoziemcy? Kto by się spodziewał.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
 • Ryszard Ochódzki 2019-06-08 11:36:17 37.47.*.*
  Gangsterki się zachciało! Brawo dla właścicielki psa, że nie uległa gamoniom.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Ruda 2019-06-08 08:28:56 46.112.*.*
  Wniosek z tego,ze nie nalezy byc bardzo zachlannym :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0