Chcą przywrócić dany blask stadionowi rugby [ZDJĘCIA]

Chcą przywrócić dany blask stadionowi rugby [ZDJĘCIA]
Sobotnie sprzątanie stadionu przy ulicy Gietkowskiej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Rugbiści, futboliści, piłkarki, bokserzy, organizacje społeczne, a także mieszkańcy północnych dzielnic Olsztyna - łącznie ponad setka osób wzięła udział w sobotnim sprzątaniu stadionu przy ulicy Gietkowskiej, na którym przez wiele lat gościły najlepsze zespoły rugby w Polsce.

Od wielu lat stadion przy ulicy Gietkowskiej niszczenie. Ma się to jednak zmienić za sprawą Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby, który wystąpił do ratusza z wnioskiem o przekazanie w dzierżawę na najbliższe trzy lata boiska, na którym przez wiele lat grali Budowlani Olsztyn.

Stadion ma być dzierżawiony za 1 grosz netto za metr kwadratowy, co daje kwotę 254,15 zł netto miesięcznie.

- Nie czekamy już na umowę, poprosiłem o formalną zgodę na uprzątniecie stadionu - mówił nam kilka dni temu Henryk Pach, prezes związku.

W sobotę już od samego rana rugbiści, futboliści "Lakers" Olsztyn, piłkarki "Stomilanek", bokserzy "PIRS" Olsztyn, organizacje społeczne, a także mieszkańcy północnych dzielnic Olsztyna, którzy mocno utożsamiają się z tym obiektem, rozpoczęli wielkie sprzątanie. Głównym ich zadaniem było zebranie skoszonej trawy i wyzbieranie zalegających kamieni.

Uprzątniecie stadionu to dopiero początek działań rugbistów, którzy chcą wspólnie z "Lakers" Olsztyn rozszerzyć o kolejne prace.

- Złożyliśmy także wniosek do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy ogrodzić teren, zrobić przyłącze energetyczne, a także projekt płyty  oraz wykonać odwodnienia. To tak na początek - wyjaśnia prezes Pach.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz