Charytatywny turniej rugby rozegrano na Dajtkach [ZDJĘCIA]

Charytatywny turniej rugby rozegrano na Dajtkach [ZDJĘCIA]
Charytatywny turniej rugby rozegrano na boisku przy ulicy Żytniej na olsztyńskich Dajtkach
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Przedstawiciele siedmiu klubów z całej Polski wzięli udział w charytatywnym turnieju rugby, który rozegrano na olsztyńskich Dajtkach.

- Dzięki poprzedniej edycji wydarzenia udało nam się zakupić dwa specjalistyczne łóżka dla pacjentów Oddziału Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl Przemysław Andrzejewski z Rugby Team Olsztyn, jeden z organizatorów wydarzenia.

W tym roku kwota zbiórki na rzecz olsztyńskiego szpitala może być większa, bowiem na licytacje organizatorzy przeznaczyli wiele ciekawych gadżetów, wśród nich znalazły się m.in. rękawice bokserskie ze specjalnym podpisem Dariusza Michalczewskiego, koszulka zawodnika mieszanych sztuk walki Marcina Tybury czy też gadżety od Joanny Jędrzejczyk.

W akcję pomocy włączyły się nie tylko zespoły z Olsztyna, ale również z całej Polski. Do stolicy Warmii i Mazur przyjechali rugbiści z Gdańska, Elbląga, czy też Wąbrzeźna. We wspólnej zabawie, prócz organizatorów: Rugby Team i PiRS Olsztyn, wzięły także udział piłkarki KKP Stomilanek, jak również zawodnicy mieszanych sztuk walki z Berkut Arrachionu Olsztyn.

W zeszłym roku udało się zebrać prawie 9 tys. zł.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz