Były piłkarz Legii nowym prezesem Stomilu

Były piłkarz Legii nowym prezesem Stomilu
W poniedziałek na konferencji prasowej obecni byli (od lewej): ustępujący prezes Stomilu Robert Jurga, nowy prezes Wojciech Kowalewski i właściciel Michał Brański
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Wojciech Kowalewski grał m.in. w Legii Warszawa, Szachtarze Donieck czy Spartaku Moskwa. Na poniedziałkowej konferencji prasowej został zaprezentowany przez właściciela Stomilu Michała Brańskiego jako nowy prezes.

Na konferencji jako pierwszy zabrał głos Michał Brański. Krótko podsumował rundę jesienną. Omówił sukcesy, które udało się osiągnąć.

Te 6 miesięcy poświęciliśmy na reorganizację pracy w klubie, wprowadzeniu procesów, pewnym porządkom. Do niewątpliwych sukcesów w tym okresie należy zaliczyć pozyskanie kilku wysokiej rangi sponsorów, podniesienie sprzedaży biletowej w ujęciu roku, obecność Stomilu w telewizji Polsat, czyli 8 transmisji meczowych – powiedział właściciel.

Dodał, że teraz klub musi się skupić na sprawach sportowych, czyli okienku transferowym, odpowiednim przepracowaniu okresu zimowego, aby wejść dobrze w rundę wiosenną i walczyć o cele, które zostały postawione przed sezonem. Chodzi o uzyskaniu lepszej pozycji w tabeli, aby walczyć o baraże do ekstraklasy.

Nie jest to cel absolutny, ale chcielibyśmy zapewnić wszystkim kibicom w Olsztynie i na Warmii i Mazurach emocje, wynikające z tego, że nasz zespół walczył będzie o ten skok w górę. Dlatego też wraz z członkami rady nadzorczej podjęliśmy decyzję o odwołaniu Roberta Jurgi i powołaniu na stanowisko prezesa Wojciecha Kowalewskiego, utytułowanego zawodnika, reprezentanta kraju. Wojtek cieszy się ogromną renomą w piłkarskiej Polsce – wyjaśnił Michał Brański.

Następnie przemówił Robert Jurga, dotychczasowy prezes. Tłumaczył, że udało się zreorganizować klub, ale teraz najważniejsze są kwestie sportowe.

To nie jest moją rolą i nigdy nie było, dlatego składam na ręce kolegi Wojciecha prezesurę i dowodzenie tym wspaniałym zespołem. Bardzo się cieszę, że przez pewien czas miałem okazję być częścią tej wielkiej stomilowej rodziny. Mam nadzieję, że okręt dowodzony przez mojego zastępcę popłynie do ekstraklasy – wyjaśnił Robert Jurga.

Jako ostatni wystąpił Wojciech Kowalewski. Były piłkarz powiedział, że bardzo się cieszy z objęcia funkcji prezesa Stomilu, bo to dla niego wyzwanie. Przyznał, że zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobre funkcjonowanie zespołu, bo jest to gwarancja sukcesu.

Mówiąc o kwestiach sportowych, zespół po rundzie jesiennej jest na pozycji, na której jeszcze wszystkie zakładane przed sezonem cele są w zasięgu. W najbliższych dniach spotkam się z trenerem Piotrem Zajączkowskim i omówimy wszelkie kwestie dotyczące przygotowań, oczekiwanych przez trenera wzmocnień zespołu. Zaczynamy nowy rozdział, ale cele są niezmienne – gra w barażach – powiedział Wojciech Kowalewski.

Michał Brański zapewnił także, że nadal widzi w klubie miejsce dla odchodzącego prezesa.

Robert będzie pomagał nam kontynuować pewne działania w obszarze reklamowo-sponsorskim – wyjaśnił właściciel Stomilu.

Robert Jurga został prezesem Stomilu w lipcu. Na stanowisku zastąpił Macieja Radkiewicza.

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • frost 2019-12-16 16:16:48 213.216.*.*
  Radio Olsztyn twierdzi, że Stomil zajmuje 12 miejsce mając 26 pkt. Tzn Sandecja, która ma 25 pkt jest przed nami?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Karolek 2019-12-16 15:16:01 213.184.*.*
  Co na ten temat sądzi Carlos? Czy podoba mu się nowy Prezes? Czemu jeszcze nie zabrał głosu w tej sprawie na Twitterze?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • kru! 2019-12-16 12:08:41 145.239.*.*
  Pluje na Stomil! HA TFUUUU
  Odpowiedz Oceń: 2 7 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna