Błędy prokuratury, krzywda dziecka

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie rozpoczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie umorzenia śledztwa dotyczącego molestowania 8-letniej dziewczynki. Zdaniem rzecznika prasowego prokuratury - Mieczysława Orzechowskiego, problem wymaga szczegółowej analizy.

8-letnia dziś dziewczynka miała być molestowana 2 lata temu przez ojca i wujka, jednak wszczęte wobec nich postępowanie zostało umorzone. Mimo tego dziecko od pół roku przebywa w rodzinie zastępczej i jest przygotowywane do adopcji. Dopiero po programie emitowanym przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych postanowiono ponownie zająć się tą sprawą.

Mieczysław Orzechowski podał do wiadomości, że Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zapoznała się ze szczegółami śledztwa umorzonego przez bartoszycką prokuraturę. Na podstawie materiałów stwierdzono, że decyzja o jego umorzeniu była zdecydowanie przedwczesna, a odstąpienie od przeprowadzenia pełnych badań psychologicznych, proponowanych przez biegłą psycholog, nieuzasadnione. Prokuratura anulowała śledztwo, mimo iż biegła nie była w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy dziewczynka była molestowana. W dniu umorzenia sprawy wpłynęła opinia specjalisty terapii psycho-seksualnej, który stwierdził, że dziecko było obiektem przemocy seksualnej, jednak i to nie zmieniło decyzji Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami olsztyńska prokuratura zdecydowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego. Losem 8-latki zainteresowała się także prokuratura krajowa.

 

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz