Bezpartyjny kandydat na prezydenta Polski, Szymon Hołownia, odwiedził Olsztyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

Bezpartyjny kandydat na prezydenta Polski, Szymon Hołownia, odwiedził Olsztyn [ZDJĘCIA, WIDEO]
Kandydat na prezydenta Polski, Szymon Hołownia, przedstawił w Olsztynie swój program wyborczy
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

- Polityk nie jest od tego, aby ludzie mu mówili jaki jest fajny. Polityk jest od tego, aby mówić ludziom, jacy są fajni: ile mają w sobie energii, ile mają w sobie nadziei, ile mają w sobie siły i ile dobrego mogą wspólnie zrobić, jeżeli tylko wydostaną się ponad te niemądre, partyjne i miejscami nawet sekciarskie podziały - mówił bezpartyjny kandydat na prezydenta Polski, Szymon Hołownia, który w Olsztynie otworzył biuro sztabu wyborczego.

Szymon Hołownia ogłosił swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich w grudniu 2019 roku. Wcześniej był dziennikarzem, autorem licznych książek i założycielem dwóch fundacji prowadzących pomoc humanitarną w różnych krajach świata. Przez wiele lat prowadził program "Mam Talent!" emitowany na antenie telewizji TVN.

Od poniedziałku bezpartyjny kandydat na prezydenta jeździ po Polsce. W sobotę Hołownia odwiedził stolicę Warmii i Mazur, gdzie zbierał podpisy poparcia i otworzył biuro sztabu wyborczego.

- Jeżeli rzeczywiście chcemy robić ruch obywatelski, jeżeli ten kandydat ma być niezależny to musi być to kandydat, który spotyka się z ludźmi i mówi ludziom, że jest z nich dumny, mówi, że to właśnie w nich jest olbrzymia siła, a nie jest kandydatem, który "przewali" setki tysięcy złotych na konwencję w jednym miejscu, gdzie przywiezie swoich działaczy i oni będą mu mówić, jaki jest dobry - mówił w Olsztynie Szymon Hołownia.

Jak zaznaczył, "polityk nie jest od tego, aby ludzie mu mówili jaki jest fajny".

- To polityk jest od tego, aby mówić ludziom, jacy są fajni: ile mają w sobie energii, ile mają w sobie nadziei, ile mają w sobie siły i ile dobrego mogą wspólnie zrobić, jeżeli tylko wydostaną się ponad te niemądre, partyjne i miejscami nawet sekciarskie podziały. Mamy XXI wiek i powinniśmy zająć się naprawdę realnymi problemami. Potrzebujemy państwa, które zejdzie na ziemię zamiast toczyć niewiadomo jakie wojny i na wzajem się najeżdżać - przekonywał.

Zdaniem Hołowni, otwieranie kolejnych biur wyborczych to okazja aby porozmawiać ze zwykłymi ludźmi.

- To jest coś nieprawdopodobnego jaką energię udało się nam w Polsce w tak krótkim czasie obudzić. Wielu ludzi mówiło, że polityka to bagno, że to miejsce, w którym się kłamie, nie ma wartości - nagle przychodzą do mnie i mówią, że jesteśmy w stanie zaufać; być może po raz ostatni, ale zaufamy. Ludzie mówią, że chce im się znowu działać na rzecz dobra wspólnego, że ten ruch, który tworzymy, daje im wehikuł do tego, aby wyjść z domu, pójść do sąsiadów, zaangażować się w lokalną społeczność i zacząć coś robić razem - deklarował.

Według sondaży Szymon Hołownia nie ma większych szans na wejście do drugiej tury. Na kogo jednak w II turze oddałby swój głos?

- Ja nie wierzę w przekazywanie głosów. Ludzie sami muszą zdecydować. Ja mogę powiedzieć na kogo ja nie będę głosować - argumentował.

Po spotkaniu z mieszkańcami Olsztyna, kandydat udał się do Białegostoku. Wcześniej, w godzinach porannych, był natomiast w Gdyni, gdzie otworzył kolejne biuro sztabu wyborczego, natomiast w Gdańsku-Oliwie zbierał podpisy poparcia.

Aktualnie, jak deklaruje Hołownia, zebrano blisko 40 tys. podpisów. Aby zarejestrować kandydata na prezydenta trzeba zebrać 100 tysięcy podpisów w

skali kraju. Podpisy można zbierać do 26 marca. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • kotłownia 2020-02-26 08:23:09 213.184.*.*
  Mnie nie przekonuje.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Issru 2020-02-25 22:49:23 5.173.*.*
  ..a mój głos ma..
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Iza Kuna 2020-02-23 16:33:35 62.121.*.*
  To ten Robert Wójtowicz miał w końcu tą dziewczynę czy nie miał? Czy ksiądz który reaguje podwyższonym tętnem przy pytaniach o homoseksualizm i jest podejrzany o zabicie Roberta jest jedyną osobą która wiedziala, że Robert "ma" dziewczynę? Czy ktoś mataczy jeszcze w ten sam sposób? Amen.
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • ?? 2020-02-23 15:30:53 95.160.*.*
  Hołownia bezpartyjny z TVN hahahahahahaha człowieku nie bądź śmieszny, kto Cię sponsoruje i w jakim celu?
  Odpowiedz Oceń: 11 5 Zgłoś treść
 • Młoda 2020-02-23 12:10:17 37.47.*.*
  To, co Hołownia chce, by go wyróżniało od innych kandydatów, to bezpartyjność. Tak samo próbował wmówić nam dyrektor MOK-u organizując tę prowokację z orłem i genitaliami. Później widzieliśmy tę jego niczym nie skrępowaną wolność przy boku Grzymowicza. Tak bedzię w wypadku Hołowni. Jego kampania ma na celu wypromowanie go jako takiego. To próba ognia. Jeżeli zdobedzie szlify to wymysli kolejny projekt z rodzaju: komu się przydam, bierzcie mnie. Skąd ma na kampanię pieniądze? Myslę ze uslyszymy o tym ginansowaniu po rozliczeniu jak zskonczy się kampania. A poki co nie będę głosowala na niego.
  Odpowiedz Oceń: 7 7 Zgłoś treść
 • Otak 2020-02-23 08:38:00 89.228.*.*
  Wystarczy żeby nie knuł i mówił prawdę
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść
 • Rodowity Olsztynianin 2020-02-22 22:44:51 95.160.*.*
  Jak to bezpartyjny? A TVN ?
  Odpowiedz Oceń: 20 9 Zgłoś treść
 • taka prawda 2020-02-22 20:50:44 5.173.*.*
  No cóż na Ukrainie rządzi błazen i pewne osoby chcą u nas tej samej sytuacji.
  Odpowiedz Oceń: 15 8 Zgłoś treść