Bez powodu pobili 31-latka w pobliżu starówki

Bez powodu pobili 31-latka w pobliżu starówki
Fot. KWP Olsztyn

W poniedziałek wieczorem dwóch agresywnych mężczyzn zaatakowało siedzącego w parku w pobliżu olsztyńskiej starówki 31-latka. Napastnicy nie mieli żadnego powodu, aby go pobić. Obaj są już w rękach policji.

Do zdarzenia doszło około godz. 22. 31-latek siedział na ławce w pobliżu olsztyńskiej starówki i rozmawiał przez telefon. W pewnym momencie podeszli do niego dwaj mężczyźni, którzy zapytali go, czy ma papierosa, a następnie jeden z nich prysnął mu gazem w twarz. Napastnicy popchnęli poszkodowanego i zaczęli go bić pięściami i kopać po całym ciele. Gdy ten już leżał, to 21-latek i 34-latek zaczęli przeszukiwać jego kieszenie. Jednak nic nie znaleźli, więc zabrali jego telefon, którego wartość oszacowano na około 2 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Jeden z patroli przy ul. Gietkowskiej zauważył dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi i zatrzymał ich. Okazało się, że są to poszukiwani sprawcy pobicia. Udało im się także odzyskać telefon ofiary.

21-latek i 34-latek trafili do aresztu i dziś usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich odpowie za rozbój, za co grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Policjanci wnioskowali o środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Z kolei starszy z napastników działał w ramach recydywy i odpowie za rozbój z użyciem środka obezwładniającego. Funkcjonariusze złożyli wniosek o areszt tymczasowy. W jego przypadku kara pozbawienia wolności wyniesie nie krócej niż trzy lata.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Ryszard Ochódzki 2019-07-10 23:50:57 83.6.*.*
  Idioci. Do paki z nimi!
  Odpowiedz Oceń: 12 0 Zgłoś treść
 • Rek....i 2019-07-10 20:48:27 83.9.*.*
  na powitanie trzeba było im d..y zlać tą krótką gumową milicyjną" końcówką" lub zomówka tak " chlastu chlast " z "podciągiem" od pleców aż po podudzie. Z taką " blachą" u złodziei to gajówka od rana a noc na sianku pod celka tym frajerom, dwóch na chłopaka, toć nie honor .
  Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść
 • neron 2019-07-10 18:54:56 95.160.*.*
  Co za frajerzy, oby im dupki pękły na celi.
  Odpowiedz Oceń: 15 5 Zgłoś treść