Basen przy OSW nadal zamknięty. Dlaczego?

Basen przy OSW nadal zamknięty. Dlaczego?
Basen OSW jest od pewnego czasu nieczynny. Czy grozi mu likwidacja?
Fot. Olsztyńska Szkoła Wyższa

Basen przy ul. Bydgoskiej w Olsztynie jest już od pewnego czasu zamknięty. Okoliczni mieszkańcy, którzy przychodzili popływać, uważają, że może zostać zlikwidowany. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Olsztyńską Szkołą Wyższą oraz Urzędem Miasta Olsztyna.

Napisała do nas czytelniczka, zaniepokojona zamknięciem basenu przy ul. Bydgoskiej. Prosiła o zajęcie się tematem. Dodała, że pojawiły się pogłoski dotyczące tego, że basen ma zostać zlikwidowany, a teren, na którym się znajduje, być przeznaczony pod budowę bloków.

Urzędnicy przyznali, że chociaż miasto jest właścicielem działki, to teren jest we władaniu użytkownika wieczystego – Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Użytkownik wieczysty ma niemal takie same prawa jak właściciel terenu. Różnica jest tylko taka, że ma zawartą umowę na czas określony i wnosi opłaty roczne za dany teren. Może natomiast sprzedać prawo do użytkowania wieczystego, bez powiadamiania o tym fakcie właściciela terenu, ponieważ jest to działka zabudowana – powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna.

Dodała, że umowa na użytkowanie wieczyste na działkę numer 24-28/16 jest zawarta do dnia 1 lipca 2092 roku.

Skontaktowaliśmy się z Olsztyńską Szkołą Wyższą, pytając o to, kiedy basen zostanie otwarty, a także, czy uczelnia ma jakieś plany względem tego terenu. Otrzymaliśmy krótką odpowiedź.

Basen został zamknięty z powodów technicznych. Nie ma decyzji, co do dalszych losów obiektu – napisała nam Joanna Beczyńska z Biura Rektora OSW.

Jak jednak zauważyła Marta Bartoszewicz, użytkownik wieczysty, w przypadku zmiany przeznaczenia terenu, musiałby wystąpić do władz miasta.

Jeśli użytkownik wieczysty zdecyduje się zmienić przeznaczenie tego terenu musi wystąpić do nas ze stosownym wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, ponieważ nie ma tam Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Na razie jednak taki wniosek do nas nie wpłynął – dodała rzeczniczka ratusza.

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • Nole 2021-10-22 12:05:55 79.191.*.*
  Zamknąć ten zatęchły basen. Takie baseniki macie u siebie we wsi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6
 • Olsztyn kocham 2021-10-22 04:45:44 5.184.*.*
  Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jprd skąd my ten tekst znamy. Olsztyńska patologia Piotra. G
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 2
 • Marko 2021-10-21 23:26:34 88.156.*.*
  Oj fajnie wspominam ten basen, jak dymałem pewną studentkę w saunie po lewej od basenu!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 12
 • Otworzyć basen!!! 2021-10-21 21:55:23 46.204.*.*
  Ten basen powinien zostać otwarty. Z roku na rok coraz więcej osób na niego uczęszczało!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1
 • LEWATYWA RAZEM 2021-10-21 21:47:27 84.48.*.*
  Zamknac i nie wpuszczac NOLi bo zasraja i zaszczaja,nie przez okna gapia sie na wode w basenie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 10