AZS Olsztyn z tym samym sponsorem tytularnym, ale z większym budżetem

AZS Olsztyn z tym samym sponsorem tytularnym, ale z większym budżetem
Fot. AZS Olsztyn

Wczoraj w siedzibie Indykpolu podpisano nową umowę sponsorską, w ramach której olsztyńska firma wciąż będzie sponsorem tytularnym klub AZS Olsztyn. Na spotkaniu oficjalnie zaprezentowano także nowego zawodnika.

Wczoraj w siedzibie Indykpolu prezes zarządu firmy Piotr Kulikowski oraz prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski podpisali umowę, na mocy której Indykpol wciąż pozostanie sponsorem tytularnym. Firma pełniła już tę rolę w latach 1998-2001, później nastąpiła przerwa, a od 2010 r. wznowiono współpracę.

- Zwiększyliśmy budżet, ponieważ wierzymy, że spowoduje to inną jakość sportową. O ile w poprzednich sezonach byliśmy „skazani” na szukanie zawodników, którzy dopiero zostaną odkryci przez świat, to w tym sezonie mamy siatkarzy z bardzo mocnymi nazwiskami, a o ich jakości nie musimy się przekonywać. Pewne deklaracje z naszej strony padły już dużo wcześniej. Dlatego klub działał w pełni świadomie, podpisując umowy z kolejnymi zawodnikami – powiedział na konferencji Piotr Kulikowski, Prezes Zarządu Indykpol SA.

Prezes klubu, Tomasz Jankowski uważa, że nadchodzący sezon będzie ciekawy, bo w klubie grają mocni zawodnicy.

- Razem z Prezesem Kulikowskim jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o przyszły sezon. Pierwsze deklaracje padły już dużo wcześniej, bowiem na spotkaniu Rady Nadzorczej. Dzięki nowej umowie i zwiększonemu finansowaniu, będziemy mieli silniejszą drużynę w przyszłym sezonie. Jesteśmy wizytówką nie tylko miasta, ale i całego regionu - promujemy siatkówkę w całym województwie. Mam nadzieję, że osiągniemy cel minimum, jakim jest awans do fazy play-off. W połowie sezonu będziemy znali nasz potencjał, układ sił w lidze, przez co, chcielibyśmy walczyć o wyższe cele – dodał Tomasz Jankowski.

Na konferencji oficjalnie zaprezentowano nowego zawodnika AZS-u. Nowym przyjmującym został Mateusz Mika, mistrz świata z 2014 r. Klub miał już w swoich szeregach mistrzów – Pawła Woickiego, Michała Mieszko Gogola oraz Wojciecha Janasa.

- Pierwszy raz miałem jednak okazję podpisać kontrakt z siatkarzem, który zdobył tytuł. To drugi taki przypadek w historii olsztyńskiego AZS, bowiem wcześniej był nim Mirosław Rybaczewski. To zaszczyt dla naszego klubu – powiedział prezes Tomasz Jankowski.

Mateusz Mika ma już na swoim koncie Mistrzostwo Polski, które zdobył w 2012, Puchar Polski z 2015 r. i 2018 r., Superpuchar z 2015, srebro (2015) oraz brąz (2018) w rozgrywkach PlusLigi. Zawodnik miniony sezon spędził w Rzeszowie.

Źródło: własne/AZS Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • curwer ecu 2019-06-20 13:22:30 94.254.*.*
  Indykpol dałby kilka tysięcy mniej na klub a wyremontował za te pieniądze sufit w sali konferencyjnej na ostatnim piętrze.Kiedy tam byłem kilka lat temu to deszczówkę zbierano do kilku podstawionych wiaderek.
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-06-19 16:30:57 83.6.*.*
  I to jest prawdziwy sponsor i po drugiej stronie też wiarygodny klub. Tak to powinno wyglądać. Brawo Panowie! Super. Nie mogę doczekać się nadejścia nowego sezonu.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Piotrek 111 2019-06-19 10:06:04 188.147.*.*
  Ciaposiatka sport dla prawdziwych ciotek
  Odpowiedz Oceń: 3 15 Zgłoś treść