Awans Hołowczyca w generalce Rajdu Dakar

Na drugim etapie Dakaru, wiodącym z Cordoby do San Miguel wytyczono inny odcinek specjalny dla samochodów (324 km) inny dla motocyklistów (300 km). Olsztynianin Krzysztof Hołowczyc po raz drugi zajął szóste etapowe miejsce i awansował w generalce na piątą pozycję.

ORLEN Team pokonał trasę w dobrym tempie. W generalce najszybszy pozostaje Carlos Sainz, za którym w klasyfikacji plasują się kolejno Stephane Peterhansel, Nasser al-Attiyaha, Giniel de Villier oraz kierowca ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc. W tej grupie nikt nie odpuszcza.

- Mógłbym mocniej zaryzykować i przyśpieszyć o kolejnych kilkadziesiąt sekund. To nadal będzie za mało na Carlosa Sainza, czy Nassera Al-Atttiyah. Z drugiej strony za mną jest również kilku szybkich zawodników, którzy będą atakować. Musimy rozkładać równomiernie siły i jechać równym tempem, gdyż mamy jeszcze wiele odcinków specjalnych. Z taktyki wynika, że nie ma co za wszelką cenę atakować. Samochód sprawuje się rewelacyjnie, nie ma żadnej rysy, więc jest potencjał by trochę jeszcze przyśpieszyć. Na odcinku specjalnym straciliśmy kilka cennych sekund z powodu quada, który blokował nam drogę. Dawaliśmy mu sygnał by zjechał, ale jak się później okazało miał uszkodzony system alarmowa. Myślę, że przez to straciliśmy kilka sekund - powiedział Hołek.

Przebieg rywalizacji Polaków na trasie Dakaru będzie można śledzić codziennie na antenie TVP1 zaraz po głównym wydaniu Wiadomości oraz przed bądź po Teleexpresie.

Fot. www.orlenteam.pl

Źródło: www.orlenteam.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000