Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2024-01-15 15:32

Mateusz Sikorski

Autobusem do Ameryki. Starostwo uruchamia specjalną linię

Autobusem do Ameryki. Starostwo uruchamia specjalną linię
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Mieszkańcy Olsztyna będą mieli ułatwiony dojazd do szpitala w Ameryce (gm. Olsztynek). Wszystko za sprawą nowej linii, którą uruchomiło starostwo powiatowe. Linia została dofinansowana przez jeden z rządowych funduszy.

reklama

Znajdująca się pod Olsztynkiem wieś Ameryka znana jest jako miejsce od lat niosące pomoc dzieciom. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny to placówka, z której korzystają pacjenci nie tylko z pobliskich terenów, ale także z całego kraju. Jest to największy zakład rehabilitacyjny w Polsce, który co roku pomaga 10 tys. pacjentów w wieku od 3 miesięcy do 18. roku życia. 

Teraz dotarcie z Olsztyna do sanatorium ma być jeszcze prostsze. Wszystko za sprawą nowo uruchomionego połączenia linii autobusowej numer 524, która zabierze mieszkańców stolicy województwa prosto do Ameryki. 

Po raz pierwszy mieszkańcy Olsztyna mają możliwość bezpośredniego dojazdu do bardzo ważnego miejsca, jakim jest szpital w Ameryce - podkreślał w rozmowie z Radiem Olsztyn Krzysztof Zienkiewicz z powiatowej służby drogowej olsztyńskiego starostwa. - W ciągu dnia realizowanych jest 8 par kursów. Dzięki  temu mieszkańcy, którzy do tej pory mieli problemy z dotarciem na rehabilitację, od tej pory mają bezpośrednie połączenie. 

W listopadzie 2023 roku szpital w Ameryce uruchomił Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Działająca w Olsztynie przy ul. Towarowej 9F placówka dysponuje pięcioma specjalistami, wizyty finansowane są przez NFZ a potrzebujące skorzystać z pomocy osoby nie potrzebują skierowania. Dyrektor szpitala w Ameryce, Roman Lewandowski podkreśla, że jest to pierwszy krok do utworzenia Północnego Centrum Psychiatrii Dziecięcej. 

Rozkład jazdy linii nr 524 znaleźć można na stronie starostwa powiatu olsztyńskiego. 

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • pytanie 2024-01-24 13:11:51 83.6.*.*
  A ocean jak on przepłynie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Rajek 2024-01-16 06:57:45 5.184.*.*
  Autobusem do Ameryki – i to bez paszportu! Teraz każdy, kto marzy o podróży do Ameryki, może spełnić swoje marzenie... Wyobrażam sobie zdziwienie turystów, kiedy zamiast Statuy Wolności zobaczą urokliwe polskie krajobrazy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 4
 • Biały murzyn 2024-01-15 19:51:14 78.30.*.*
  Super z kołchozu będą mógł wrócić 👍👍🏻
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 7

www.autoczescionline24.pl