Autobus zamiast pociągu. Trwa modernizacja linii kolejowej

Trwają prace modernizacyjne linii kolejowej Szczytno – Ełk. W związku z tym, że zwiększa się front robót i wykonawca przechodzi do pracy przy kolejnym odcinku torowiska – wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji.

Trwają zaawansowane prace modernizacyjne linii kolejowej Szczytno-Ełk. Wykonawca, na odcinku Pisz – Ełk, zdemontował już 30 kilometrów torów i szykuje się do kolejnych prac. Przebudowywane są także perony na przystankach Kaliszki i Biała Piska. W okolicach przystanku Biała Piska trwa przygotowywanie podłoża do układania nowych podkładów i szyn.

W czerwcu, ponad dwa miesiące szybciej niż planowano, zwiększy się front robót na linii. Wykonawca rozpocznie modernizację kolejnego odcinka. Remontowane będą perony oraz wymieniany tor na długości ok. 55 kilometrów od Pisza do Szczytna. Łącznie prace obejmą ok. 100 kilometrów linii kolejowej.

Po przeprowadzeniu dodatkowych badań, podczas przygotowywania projektu modernizacji linii kolejowej (projekt realizowany w trybie projekt i budowa), zwiększony będzie zakres prac na odcinku z Pisza do Ełku. Prace związane są remontem mostów, wiaduktów i przepustów. Zmienia się także harmonogram i zakres komunikacji.

Od 10 czerwca, czyli od korekty rozkładu jazdy, za trzy pary pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Szczytno – Pisz – Ełk, zapewniona zostanie zastępcza komunikacja. Autobusy będą zatrzymywać się w pobliżu stacji kolejowych. Zmiany potrwają do maja 2019 roku.

Źródło: PKP PLK

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • nbmvcx 2018-06-10 22:18:15 77.111.*.*
    Jakis pozar znowu w Olsztynie? Coś daje spalenizną!!!!!!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000