Dziś jest: 29.05.2024
Imieniny: Bogumiły, Magdaleny
Data dodania: 2023-06-23 16:19

Redakcja

Audi było otwarte, więc pokusa wygrała. Teraz 31-latek z powiatu olsztyńskiego spędzi trochę czasu w odosobnieniu

Audi było otwarte, więc pokusa wygrała. Teraz 31-latek z powiatu olsztyńskiego spędzi trochę czasu w odosobnieniu
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, który dokonał kradzieży auta zaparkowanego pod jedną z posesji na terenie Olsztyna. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Skorzystał z prawa dobrowolnego poddania się karze przed sądem.

reklama

W niedzielę (11 czerwca) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa kradzieży pojazdu. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca kradzieży miał wsiąść do otwartego pojazdu marki audi, zaparkowanego pod jedną z posesji na terenie Olsztyna i odjechać w nieznanym kierunku. Wartość skradzionego pojazdu oszacowano na 6 tysięcy złotych. Ponadto w pojeździe miały znajdować się też inne przedmioty o łącznej wartości około 1 tys. zł oraz dokumenty.

Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Olsztynku i funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w toku policyjnych czynności - sprawca kradzieży pojazdu został zatrzymany, a auto wróciło do właściciela. 31-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.  Skorzystał również z prawa dobrowolnego poddania się karze przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl