Dziś jest: 11.05.2026
Imieniny: Igi, Miry, Władysławy
Data dodania: 2026-05-11 14:11

Redakcja

Atak z użyciem rozbitej butelki na os. Mazurskim. 39-latkowi grozi surowa kara [WIDEO]

Atak z użyciem rozbitej butelki na os. Mazurskim. 39-latkowi grozi surowa kara [WIDEO]
Kadr z materiału wideo, dokumentującego zatrzymanie 39-latka
Fot. KMP Olsztyn

2 maja (w sobotę) w godzinach wieczornych operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie od świadków zdarzenia, do którego doszło na jednej z ulic osiedla Mazurskiego w Olsztynie. Z relacji zgłaszających wynikało, że idący po chodniku mężczyzna został uderzony stłuczona szklaną butelką w głowę. Sprawca miał od razu uciec z miejsca zdarzenia.

reklama

Sprawą zajęli się kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze w niespełna cztery dni ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali go, kiedy szedł ulicą na osiedlu Kormoran. 39-latek był zaskoczony, próbował tłumaczyć się niepamięcią i działaniem alkoholu, w końcu jednak przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Sąd - na wniosek policji i prokuratury - zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Policjanci wraz z prokuratorem uzyskali opinię biegłego lekarza sądowego. Z opinii tej wynikało, że narzędzie użyte przez sprawcę do ataku i sposób, w jaki działał mogły spowodować u pokrzywdzonego poważne uszkodzenia ciała.

W związku z tym zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby – w tym przypadku kodeks przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Własne, KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz