Apel OSiR przyniósł skutek. Wandale, którzy zniszczyli kosze na Ukielu teraz... umyją krzesełka na Stomilu

Apel OSiR przyniósł skutek. Wandale, którzy zniszczyli kosze na Ukielu teraz... umyją krzesełka na Stomilu
Zniszczone kosze na terenie CRS Ukiel
Fot. OSiR/FB

W poniedziałek, 15 czerwca, pisaliśmy o tym, że wandale na terenie CRS Ukiel zniszczyli kosze na śmieci. OSiR apelował, aby sprawcy sami się zgłosili, bo ich wizerunki nagrały kamery monitoringu. Przyniosło to skutek. Jednak wyznaczono im nietypową karę.

W poniedziałek w artykule „Wandale zniszczyli kosze nad jeziorem Ukiel. OSiR ma do nich prośbę” pisaliśmy o tym, że wandale zniszczyli kosze na śmieci na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformował, że wizerunki sprawców zostały zarejestrowane na nagraniach monitoringu, więc lepiej dla nich będzie, jeśli sami się zgłoszą do nich.

Okazało się, ze apel przyniósł skutek.

- Jeszcze tego samego dnia dwaj młodzi chłopcy, których poniosła fantazja, zgłosili się do nas i wyrazili skruchę. Zaproponowaliśmy im odpracowanie szkody i powiedzieliśmy, że zapomnimy o całej sprawie, jeśli wywiążą się z prac – powiedział w rozmowie z nami Zbigniew Szymula, rzecznik OSiR w Olsztynie.

Okazuje się, że chłopcy zgodzili się na zaproponowaną karę, która jest nieco nietypowa.

- Kara polega m.in. na umyciu krzesełek przed meczem Stomilu, bo na spotkaniu będzie już mogła przebywać publiczność, choć w ograniczonym składzie, ale musimy przygotować odpowiednio stadion. Sprawcy przystali na taki układ – podsumowuje rzecznik OSiR.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • kibic 2020-06-17 17:37:47 89.64.*.*
    Brawo Panie Zbigniewie! Postawa słuszna, niech młodzi odpracują swoją głupotę i wyciągną wnioski.
    Odpowiedz Oceń: 15 1 Zgłoś treść
  • kibice AZSu 2020-06-17 16:22:39 31.0.*.*
    Nagonkowcy co za artykul JESTESMY Z ,, was,, DUMNI Pierwszy raz nie napisaliscie ze to kibole i bandyci STOMILU cos rozwalili brawo ! JESTESCIE wielcy bez pozdrowien
    Odpowiedz Oceń: 4 8 Zgłoś treść