Dziś jest: 18.05.2025
Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Data dodania: 2016-04-25 11:40

Iwona Starczewska

Analiza i kreowanie trendów oraz inżyniera kosmiczna. Na UWM idzie nowe

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na bieżąco monitoruje rynek pracy i wprowadza zmiany w ofercie nauczania. Wynik ostatnich analiz? Nowe kierunki w tym inżynieria kosmiczna, kreowanie trendów, czy zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii.

reklama

W ofercie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego znajdziemy kilka nowych kierunków. Niektóre – jak inżynieria kosmiczna – budzą spore zainteresowanie.

Studenci podejmujący naukę na studiach inżynierskich z inżynierii kosmicznej muszą nastawić się na zajęcia z projektowania, testowania i użytkowania urządzeń stosowanych w sztucznych satelitach i astronomicznych obserwatoriach naziemnych. Podczas nauki student zostanie gruntowne przygotowany w zakresie matematyki technicznej, fizyki, astronomii i informatyki oraz z podstaw elektroniki, elektrotechniki, mechaniki i telekomunikacji. Ponieważ specyfiką urządzeń satelitarnych jest zazwyczaj brak możliwości ich naprawy i serwisowania, podczas studiów kładziony jest duży nacisk na umiejętność wszechstronnego testowania urządzeń i obsługującego te urządzenia oprogramowania. Absolwenci kierunku Inżynieria Kosmiczna będą mogli znaleźć zatrudnienie w przemyśle i instytucjach badawczo-rozwojowych lub naukowych związanych z technikami satelitarnymi i astronomicznymi obserwatoriami naziemnymi, a także jednostkach zajmujących się fizyką doświadczalną.

Kolejną nowością w ofercie UWM jest kierunek ''Analiza i kreowanie trendów''. Będą to studia pierwszego stopnia - licencjackie z 6. semestralnym okresem nauki. Ten nowoczesny, kierunek studiów ma w założeniu łączy wiedzę i umiejętności z zakresu filozofii, ekonomii, informatologii i socjologii. W kształceniu kładziony będzie nacisk na: umiejętności indywidualnego i zespołowego działania, sprawnej komunikacji, technik kreatywnego myślenia, działania projektowego, gromadzenia oraz nowoczesnego zarządzania informacjami. Studenci będą kształcić się z analizy ekonomicznej, zachowań rynkowych, marketingu, metod i technik badań społecznych, designu społecznego, teorii i technik innowacji. Absolwent ze swoim dyplomem będzie mógł prowadzić samodzielną działalność gospodarczą w zakresie realizacji innowacyjnych projektów (usług lub produktów), znajdzie zatrudnienie w innowacyjnych firmach produkcyjnych i usługowych, firmach lub zespołach zajmujących się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań, usług, produktów, a także trendwatchingiem i trendsettingiem.

Nowym kierunkiem będzie też – związana z rynkiem regionalnym - technologia drewna. Studenci studiów inżynierskich będą uczyć się mechanicznej obróbki drewna i tworzyw drzewnych, a także chemicznego przetwórstwa surowców drzewnych i związanej z tym konstrukcji i technologii mebli i wyrobów z drewna.Absolwenci tego kierunku nie powinni mieć trudności w znalezieniu zatrudnienia w naszym regonie – uważanym za kolebkę tego przemysłu.

Nowością jest również kierunek ''Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii''. Będą to studia pierwszego stopnia - licencjackie z 6. semestralnym okresem nauki. Studenci poznają historyczne, kulturowe i społeczne uwarunkowania obecności oraz roli zwierząt w życiu człowieka. Uzyskują wiedzę o regulacjach prawnych i organizacyjnych oraz zasadach etyki w zakresie utrzymywania i użytkowania zwierząt. Poznają mechanizmy podstawowych procesów zachodzących w organizmie zwierzęcia oraz zagadnienia związane z rozwojem człowieka i jego zaburzeniami. Zapoznają się z typowymi metodami edukacji, wychowania i terapii ludzi oraz ich wspomagania zajęciami z udziałem zwierząt.

Absolwenci będą mogli wykorzystać interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, w tym także posiadane przygotowanie pedagogiczne, w pracy w placówkach rekreacyjnych, edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych i terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uwzględniających w swojej działalności zajęcia prowadzone przez specjalistów z udziałem zwierząt. Ponadto aktywność zawodowa absolwenta może być związana z: agroturystyką; działalnością szkoleniową i doradczą w zakresie hodowli, utrzymania, żywienia i szkolenia zwierząt; firmach usługowo-produkcyjnych, zajmujących się produkcją oraz dystrybucją karmy, paszy, dodatków paszowych i akcesoriów dla zwierząt. Absolwent, w zależności od zrealizowanego modułu kształcenia będzie mógł ubiegać się o nadanie uprawnień instruktora hipoterapii lub kynoterapeuty (dogoterapeuty).

 

Źródło: UWM

Komentarze (2)

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.

  • Mimo 2016-04-27 12:20:39 37.47.*.*
    Inżynieria kosmiczna to bardzo dobrze płatny kierunek! Szczególnie w Olsztynie.
    Przenieś Oceń: 2 0
  • po Politechnice Warszawskiej 2016-04-25 14:02:05 88.156.*.*
    Dogoterapia, wojskoznawstwo, bibliotekoznawstwo, badanie trendów, inżynieria kosmiczna hahahah....masakra... czego to ta pseudo uczelnia nie wymyśli. UWM nie jest żadną uczelnią, to jakaś organizacja, która ma kilka celów. Jej głównym celem jest tworzenie miejsc pracy dla swoich znajomków, pseudo naukowców z poziomem człowieka po liceum. Myślę że ministerstwo edukacji powinno wziąć pod lupę tą organizację, bo niedługo zmieni się w przestępczą.
    Przenieś Oceń: 9 0

www.autoczescionline24.pl